| KiryuRima a întrebat:

Care e anime-ul tau preferat? de ce?

Răspuns Câştigător
| mariacris98 a răspuns:

"Naruto" pentru ca este vorba despre un copil care chiar vrea sa isi indeplineasca visul si anume sa devina hokage. Si nu isi abandoneaza niciodata prietenii care au nevoie de el. Cu toate ca oamenii il aratau cu degetul cand era mic din cauza spiritului vulpii cu noua cozi care era in el, acesta nu s-a lasat invins si a vrut sa le dovedeasca faptul ca nu au dreptate. A reusit salvand Satul Frunzei (Konoha), iar oamenii din sat il considera acum un erou. Deabea astept sa vad finalul, dar mai este mult pana atunci.

15 răspunsuri:
| xMihaela a răspuns:

Poi AnoHana si ZeroNoTsukaima...Au ceva special

| BlackR0se a răspuns:

HellGirl... love struck
Ei bine...imi place pur si simplu big grin laughing

| Artemis94 a răspuns:

Fairy tail pentru ca acolo prieteni sunt prieteni adevarati nu doar fake-uri Real life. bine eu am o singura persoana care inca nu m-a dezamagit.

| CetateancaTurmentata a răspuns:

Puella Magi Madoka Magica. Este un anime care nu este ceea ce pare. Adica la prima vedere crezi ca e vorba despre niste scolarite dragute care fac pe magicienele si dupa ce te uiti la primele 3 episoade iti dau seama ca ai dat peste o poveste inspirata din Faust (cica Kyubey seamana cu Mephisto). In fine, pentru mai multe descrieri de anime-uri poti intra pe : http://aoi-anime-blog.blogspot.com/

| 4Life a răspuns:

Hatsune Miku=imi place culoarea parului ei si mai ales ochii aia mari si dulciwinking

| Roberto a răspuns:

Anime-ul meu preferat este Death Note.Pentru ca urmareste dorinta lui Light de a schimba lumea si se termina prin moartea lui.Nu este un lucru des intalnit in anime-uri.

| Bossulet a răspuns:

Naruto - pare ca nu mai are final, insa il urmaresc cu interes
Yu yu Hackusho - tin minte ca stateam pana la 11 seara sa il vad pe animax
Cubix - imi placeau transformarile robotilorlaughing
Inuyasha- poveste super interesanta
One piece- genul meu preferat de anime batai, pirati SF, TOTUL
Ao No Exorcist - mda mai nou l-am urmarit si pe el incet incet ma captiveaza
Povesti cu fantome - aceeasi poveste ca si Ao No Exorcist
Midori no Hibi - scurt, am vizionat toate cele 14 episoade intr-o zi, dar este suuuupeeerbbig grin

| MrsDraguttza a răspuns:

Am mai multe dar naruto este preferatul
Restul sunt lovely complex, vampire knight, this ugly yet beautiful world, kaze no stigma

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Sailor Moon. obisnuiam sa ma trezesc dimineata la 8 pentru a-l vedea.mi se pare simpatic

| NarcyNarcisa a răspuns:

Leul,in primul rand e zodia mea.Si in al doilea rand stie sa se afirme.Al tau care e?

| cataswat a răspuns:

1)HellSing
2)YuGiOh
3)Regele shaman
rolling on the floor

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Lucy din Elfen Lied :X

| Phenomenon a răspuns:

Bleach,de ce? e foarte tare, uitete si n-o sa regreti :X

| Vanessa95 a răspuns:

NARUTOOOO este cel mai bestial anime ever si de ce imi place simplu pentru ca este foarte complex si sunt multe personaje cu caractere total diferite iar evolutia personajului principal este spectaculoasa pot continua asa forever! LOVE NARUTO

| AnDrEeA_7794 a răspuns:

Hatsune Miku :X Ador ochii ei mari si dulci :X:X