| KoreaJapan a întrebat:

Care este personajul vostru preferat din death note, si de ce?

Răspuns Câştigător
| chemicalX a răspuns:

Nu prea am preferinte, dar cred ca Ryuzaki e mai destept, misterios si e fb organizat chiar daca nu pare. In poveste, toata lumea devine Kira, dar nu a pus stapanire pe Ryuzaki asa ca el e mai protectiv fata de el si de cei din jur big grin si duce planul la bun sfarsit, nu-l lasa neterminat.
funda? daca se poate:*

3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

L si Light.

| Karashi a răspuns:

L! e misterios, cuprins in misterele sale si de asemenea e si destept! Nu zic ca... dar si Kira e destul de inteligent! Parerea mea despre anime e ca se confrunta o l; upta intre cele doua minti sclipitoare ale lui L si Kira!

| AndrelleWoulfe a răspuns:

Kira, pentru ca initial intentia sa a fost una pozitiva chiar daca mai tarziu devine infometat de putere. big grin. Iar inteligenta peste medie.