| anonim_4396 a întrebat:

Care este topul 10 al filmelor voastre preferate? happy

Răspuns Câştigător
| azkan a răspuns:

Aici putem dezbate pagini intregi, daca ai 16-17 ani cu siguranta topul ar arata diferit fata de topul cuiva care are 30. Eu unul ma caut filme care sa-mi transmita un mesaj, o lectie de viata, in general dramele. Cateodata e bine sa vizionezi un film de actiune, horror, comedie, dar din pacate in ultimul timp sunt din ce in ce mai proaste. Cativa dintre cei care ti-au raspuns, dupa parerea mea, au notat unele dintre cele mai bune filme ever asa ca eu o sa incerc sa-ti fac un top cu ceva diferit de ce au scris ei, chiar daca, cateva dintre filmele acelea s-ar incadra si in topul meu.
1. Nasul
2. Blow
3. Catch me if you can
4. Pianistul
5. Lista lui Schindler
6. The Hurricane
7. Zbor deasupra unui cuib de cuci
8. Hachiko
9. La vita e bella
10. The bank job
11. Law abiding Citizen (sa pun si ceva nou)

10 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

A walk to remember
Titanic
The notebook
If only
Enchanted
The last song
Apocalypto
Twilight
Hollow man 2
The scorpion king

| andragrigoras2000 a răspuns:

1.iubire si onoare
2.inima de rrom
3.regina
4.numai iubirea
5.lacrimi d eiubire
6. iubire ca in filme
7. dragoste si pedeapsa
8.de pe buze la inima
9.toate panzele suswinkingcel mai interesant si inteligent dintre toate zic euwinking
10.singur pe lume sau acasa nu mai stiu sigur.

| RzzV a răspuns:

1.Dark Knight
2.Shawshank Redemption
3.Se7en
4.The Patriot
5.National Treasure
6. Lord of War
7.Ghost Rider
8.Kick-Ass
9.Van Wilder
10.Superbad

| azkan a răspuns:

Pai atunci hai sa-ti mai fac un top 10. Btw ca si in primul top locul in clasament nu e relevant.
1.The pursuit of happyness
2. Awake
3. Seven Pounds
4. The Green mile
5. Rain man
6. Fight Club
7. The usual suspects
8. The Curious Case of Benjamin Button
9. Eight Below
10. 12 Angry Men

Se regaseste filmul tau preferat? Daca nu, zi-mi ce gen e si cu siguranta o sa-l ai scris in urmatorul post. Vizionare placuta

| azkan a răspuns:

Requiem for a dream si Pulp Fictionwinking

| TokyoGirl a răspuns:

The Runaways

Bride Wars

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

Marley & Me
The Bounty Hunter

| Liviu_2320 a răspuns:

1.The.Expendables
2.Avatar
3.Yes Man
4. Lord of the rings
5.The Matrix
6.Ghost Rider
7.Kick-ass
8.Lord of war
9.Se7en
10.Harry Potter

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@andra
Alea sunt seriale...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@azkan
In afara de Law Abiding Citizen pot spune ca sunt de acord in mare cu topul tau happy. Nu ai inclus si filmul meu preferat dar e ok, m-ai cucerit cu Blow laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@azkan
E incredibil cum ne uitam la acelesi filme. Nu ai ghicit incabig grin. Am doua filme preferate dar ar fi frumos sa aflu ca si tie iti place macar unu dintre ele. Unul este drama si urmareste viata cuiva care este dependent de heroina, iar al doilea preferat se afla in top 10 al filmelor de pe imdb si este un film de actiune, crima, thriller big grin