| rockveion a întrebat:

Care sunt filmele care v-au placut cel mai mult cu extraterestri mie mi-a placut Razboiul Lumilor in special ce parere aveti... o si apropo daca stiti vreun film cu apocalipsa pamantului asa cum e scrisa in Biblie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la remake-ul War of the Worlds (2005), regizat de Steven Spielberg?

Mi-a nu mi-a placut deloc! Si nu din cauza ca e prost regizat sau ca n-au fost actori buni, ci din cauza povestii! Nu vreau sa concep ca daca ar veni o asemenea apocalipsa cu extraterestri(tripozi cica...chiar si-a meritat o parodie in Scary Movie 4) atunci toata lumea ar lua-o razna efectiv!
Mult mult mult mult mai bun si mai frumos mi s-a parut The Day the Earth Stood Still(2008)...asa ceva da! Povestea e una mai agreabila/acceptabila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In orice caz, cel mai bun film Horror SF cu extraterestri e de departe Alien-ul din 1979 al lui Ridley Scott, urmat de Aliens(1986) al lui James Cameron sau chiar fiind la egalitate cu primul din serie, dupa parerea unor fani...sau chiar si peste, datorita povestii ce progreseaza(intalnirea cu matca/regina xenomorfilor).

Filmele apocaliptice sau chiar postapocaliptice nu-s printre preferatele mele. Mi-a placut totusi animatia Wall-E big grin, care n-are de-a face cu viziunea din Biblie. Prefer filmele cu mai mult mister sau militaresti...sau cele care se petrec in spatiu, nu pe Terra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andromeda - este cel mai bun film cu extraterestri pe care l-am privit.