| BipBip a întrebat:

Care va place mai mult? Naruto Shippunden sau Death Note?

17 răspunsuri:
| Akira a răspuns:

Death Note cu siguranta!
death Note poate fi vazut si de adulti pentru ca este un anime psihologic si este foarte interesant pe cand Naruto, este dragut anime-ul n-am ce zice, este mai mult pentru copii.
Imi plac amandoua dar cred ca DN este cel mai bun anime facut vreodata.

| BellsC a răspuns:

Naruto pentru ca Death Note nu am vazutlaughing dar acum chiar m-ai facut curioasa si am sa caut sa vad despre ce e vorba.

| Artemisia a răspuns:

Death Note.

| xSoaked a răspuns:

Death Note cu siguranta, este cel mai bun anime de pe pamant... Este atat de inteligent, atat de multa gandire in spatele lui, toate personajele sunt mirifice, imi place absolut totul despre acest anime genial. Ideea este unica, suspansul este mare si OMG m-am entuziasmat laughing Din poza de la avatarul tau observ ca esti fana, ma bucur sa vad fani Death Note pe aici. big grin

| さいゆき a răspuns:

Sincera sa fiu cel mai mult imi place Death Note, e un anime pur si simplu genial. Tie care iti place mai mult?

| narutotruefan a răspuns:

Eu sunt o mare fana naruto(si naruto shippuden)si mi se pare ca death note e prea infricosatorwinking sincer cred ca naruto in the best(si shippuden de asemenea)dar e decizia ta asa ca asculta-ti inima si ea va decide ce iti place intr-adevarwinking

| Иαяʋтσ a răspuns:

Naruto Shippunden

| OanaVlad a răspuns:

Dupa parerea mea amandoua is tari! imi place si prima serie din naruto si death note i super cand i filmbig grin dar si cand i desen :X:X happy

| MissChocolatte a răspuns:

Death Note:X

| Kesariona a răspuns:

Cred ca Death Note thinking

| Nume a răspuns:

Naruto Shippunden

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Mie imi place mai mult Naruto. Funda? plz?

| BipBip explică:

Eu v-am intrebat pe voi fiindca nu prea ma pot hotari.Sicer cred ca ambele sunt grozave ambele in felul lor.Sunt foarte diferite unul de altul dar la fel de frumoase.Insa cred ca mas indrepta la naruto deoarece la deat note nu mi-a placut finalul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naruto. Nu mi se pare ca mai poate fi comparat cu altceva, e superb.

| Raengar a răspuns:

Pai sincer ma uit la amndoua dar cel mai mult imi place death note

are tone de planuri inteligenta psihologie si lupte psihologice in el
nu-l poti compara pe L sau pe Kira cu Naruto
si Naruto (ma refer la shippuden) e bun(in special bataliile) dar nu se ridica la genialitatea din death note

| mixing101 a răspuns:

Amindoua big grin big grin

| Cap0ne a răspuns:

Cu siguranta ca Death Note.
Naruto este un Anime cu actiune care o intelege orice copil de 7 ani.
Pe Wikipedia la Naruto Scrie : Acțiune, Super Puteri, Arte marțiale, Comedie, iar la Death Note scrie :Thriler, psihologic, ficțiune, supranatural, horror, erotism. In Concluzie nu orice copil de 9 ani poate intelege Death Note,este un anime care se bazeaza mult pe PSIHOLOGIE, iti pune putin mintea la contributiewinking.NU vreau sa zic, cum ca "Naruto e jalnic" sau ceva de genul, dar este foarte simplu. Dupa mine Death Note este cu mult SUPERIOR anime-ului Naruto, respectiv Naruto Shippuden! Chiar si modul in care sunt desenate personajele, si actiunea este mult mai placuta, te tine intr-un suspans mai mare ca la Naruto!
iti recomand si Code Geass daca vrei ( dupa mine al 2-lea cel mai bun anime din lume, dupa Death Note )