| AlinautzaElenutza a întrebat:

Caut niste seriale asiatice (coreene, japoneze) cu adolescenti sau studenti, ceva de dragoste, poate si putina comedie si daca se poate si o descriere alaturata ca sa imi dau seama despre ce este vorba. Ma poate ajuta cineva? Dau funda.
Multumesc (anticipat)

Răspuns Câştigător
| FoarteTareFrate a răspuns:

Buna.
Koizora / Sky of love - Serialul Koizora spune povestea lui Mika (Yui Aragaki), care traieste o viata simpla de eleva si care se schimba dramatic cand il intalneste pe Hiro (Haruma Miura) care studiaza la aceeasi scoala cu ea. Cuplul se infrunta cu gelozia ex-iubitei, cu dezaprobul parintilor si cu o sarcina neplanificata. In curand, Hiro afla ca este foarte bolnav si decide sa se desparta de Mika, pentru a nu suferi din cauza lui. In timp ce Mika isi continua viata, Hiro nu renunta la ea, urmarindu-i fiecare pas si interesandu-se de ea prin Nozumu (Aoi Nakamura). Timpul trece si Mika hotaraste sa uite tot ce a fost cu ajutorul lui Yuu. Insa ea afla de boala lui Hiro si acum trebuie sa faca dificila alegere de a-l parasi pe actualul iubit. Avand-o inapoi pe Mika, Hiro este hotarat sa lupte si situatia lui se imbunatateste. Insa un control de rutina dezvaluie situatia foarte rea in care se afla. El isi ia adio de la Mika si de la familia ei. Mika, desi schimbata de pierderea brusca a lui Hiro, continua sa traiasca cu amintirea celui pe care l-a iubit.

Bad Love - Este o frumoasa poveste de dragoste dintre o tanara muziciana si 2 tineri: unul este om de afaceri, Hwan Lee Soo, care este casatorit cu Jo Ran si un cantaret pop, Kang Yong Ki.
In Jung are o poveste foarte trista dar totodata si foarte frumoasa si emotinanta cu un sfarsit foarte frumos si fericit.

49 Days - Shin Ji Hyun se bucura de fericirea absolută și era pe cale să se căsătorească cu logodnicul ei, Kang Min Ho, dar viața ei perfectă este spulberată atunci când ea este lovită de omașină și intră în comă. Un înger al morții îi acordă o a doua șansă la viață, dar vine cu o condiție: ea trebuie sa găsească trei persoane din afara familiei sale, care să verse lacrimi adevărate pentru ea. Pentru a putea face asta, ea împrumută corpul lui Kyung Yi, o angajată part-time la un magazin, timp de 49 de zile.

Si uite un site : http://www.serialesubtitrateonline.info/home funda?:)

1 răspuns:
| Dîrdală_Larisa_1972 a răspuns:

Boys over flower e dragut :3