| gabi11000 a întrebat:

Caut un film animatie de pe disney vechi, care incepe cu actori si dupa se transforma intr-o animatie cu un personaj baiat asa la vreo 15 ani, care se duce intr-o biblioteca si adoarme acolo si se trezeste pe un taram unde prind viata 3 carti si el trebuie sa strabata acel taram cu acele carti si trec prin diverse incercari. E o carte femeie si doi baieti unu mai tantalau si unu mai autoritar. Sa imi spuneti numele daca il stiti dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ka0ru a răspuns:

The Pagemaster (1994), e cu acelasi actor care l-a jucat pe Kevin in Singur acasa.