| ancamaria6562546 a întrebat:

Ce animeuri îmi recomandați pe Netflix, dar nu seriale aș vrea filme

1 răspuns:
| and0ra a răspuns:

Ponyo si Vecinul meu Totoro mi s-au parut extrem de dragute. Cel mai mult printre filmele anime mi-a placut Grave of the Fireflies / Mormantul Licuricilor, dar nu stiu daca este pe Netflix. Un alt film fain e cel de la Violet Evergarden, dar pentru el ar fi mai bine sa vezi serialul intai. Am mai vazut si Howl's Moving Castle si Spirited Away, dar nu mi-au placut foarte tare, in schimb animatia a fost super.