| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme, seriale, animeuri sau documentare de calitate imi recomandati de pe Netflix?
Prefer filmele politiste, de actiune, thrillere ( nu horror! ), romantice, comedie, mindfuck!
Ce ati vizionat si v-a placut?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Vezi A plastic ocean.Mindfuck.Seriale si filme am vazut mai multe, dar nici nu mai stiu sigur ce era doar pe Netflix si ce nu.Stiu sigur ca era The Queen's Gambit, mi-a placut enorm.

edit: Am revenit. Aparent am vazut mai multe filme decat credeam. laughing
Mi-au placut mult:
Gangsteri de legenda,
Cealalta mostenitoare Boleyn,
Prietenie cu folos,
Jurnalul,
Mananca roaga-te iubeste,
Intalnire cu Joe Black,
Dans murdar,
Parfumul: povestea unei crime,
Inception,
Traind printre demoni,
Now you see me: Jaful perfect,
Ochiul albastru deschis,
I se spunea zodiac,
Situl,
Ramai,
Miracole din paradis,
Parfum de femeie,
Strania poveste a lui Benjamin Button

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Manifest

| dullcat a răspuns:

Multumesc pentru funda! Sunt dezamagita sa aflu ca nu mai este A plastic ocean disponibil pe aceasta platforma. Dar il poti gasi si din alte surse daca doresti.

Mi-am amintit cautand prin liste ca de pe Netflix mi-au placut mult si serialele: The Crown, War & Peace, La casa de papel, The Alienist, Anne, Unorthodox si Alias Grace.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Si eu iti multumesc pentru recomandari! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I know now who you are big grin

"Mindfuck" - aaa?!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Really?
Are you sure?
100 %? happy

https://youtu.be/sQgd6MccwZc

Say my name out loud! happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, Mindfuck! happy
big grin

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Gen thriller recomand Dahmer, e un serial pe Netflix. E bazat pe viata lui Jeffrey Dahmer, popularul criminal in serie. Din cate am auzit de la un prieten e un serial bun dar e si putin scarbos, pentru ca cica fierbea carne de om sau ceva de genul.