| Eduard655 a întrebat:

Ce filme ati vazut de unde ati invatat ceva? Documentarele sunt eficiente? Un film desore univers stiti?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cred ca poti invata ceva de oriunde, inclusiv din filme artistice. Totusi, documentarele sunt mai eficiente si ancorate in realitatea care ne inconjoara.Recomand Seaspiracy (2021), The Social Dilemma (2020), The True Cost (2015) si miniseria Broken.

| Eduard655 explică (pentru dullcat):

Dar filmele greu de descifrat consideri ca au efecte bune asupra creierului? Adica munceste?

| Eduard655 explică (pentru dullcat):

Ziceau unii ca cica ar face rau la concentrare dar cele horror cica cresc rezistenta la stres.

| AdioTPU a răspuns:

Zorro, seria produsa de Disney în 1957 și The Ultimate Gift (2006).
Un film despre univers îți recomand 2001: A Space Odissey (1968) produs și regizat de Stanley Kubrick, un regizor deosebit.