| Victoria18 a întrebat:

Ce filme bune de dragoste cu adolescenti stiti? Sau cel puţin un film bun, nu conteaza despre ce e.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Keith
Greta
17 again
A walk to remember
Ps i love you
16 wishes

Bula
| Bula a răspuns:

Love story

| Sn4k3 a răspuns:

Seria The Maze Runner

| Crackman a răspuns:

Breakfest club.

| Legion7X a răspuns:

The man in the moon 1991
Super film.

Blue Lagoon 1980 laguna albastră
Sper film

https://youtu.be/zOwlTCHCUL8
Câteva secvențe din omul din lună
ți-l recomand absolut apoi îmi spui dacă ți-a plăcut happy

Me before you 2016
Super film

® The man in the moon
Este vorba despre o poveste de dragoste întâmplătoare între doi tineri, infiripată prin prisma legăturilor de prietenie între cele două familii.
Băiatul este un tânăr frumușel destul de priceput la toate, care în ciuda vredniciei sale mai este și foarte respectos și amabil cu toți cei din jur, captând interesul sorei mai mici din familia vecină care are două fete.
Pe măsură ce interesul sorei mai mici din familia vecină crește față de acest băiat, ambii ajung într-o situație de nedespărțit petrecând majoritatea timpului împreună.
Prin urmare finalul filmului desfășoară niște secvențe destul de tragice în ceea ce privește moartea băiatului care dărâmă în cele din urmă toată familia.

| ziftode a răspuns:

A Walk to Remember

| Tobias78 a răspuns:

The first time ( 2012).

| julliema a răspuns:

Collateral Beauty este un film foarte frumos, destul de recent(2016), genul Drama-Romance, cu actori foarte faini. Chiar recomand!

2. The pursuit of Happiness
3. Seven Pounds - superb
4. Ce que le jour doit à la nuit (2012)
5. Forget Me Not(2010)
6. The Song (2014)
7. If I Stay(2014)
8. Brothers(2009)
9. One day(2011)
10. Before I Go to Sleep
11. The longest ride
12. Mr Nobody

Nu sunt neaparat cu adolescenti si nu sunt toate de dragoste, dar sunt filme foarte frumoase. Vizionare placuta!

| Crazygirl11223344 a răspuns:

Everything, everything
You get me
6 years
The edge of seventeen
F*ck the prom
The duff