| ruxi a întrebat:

Ce filme bune imi recomandati happy [ gen istoric, dk se poate mai noiwinking

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Eu ti-as recomanda filmult Ducesa http://www.cinemagia.ro/filme/the-duchess-ducesa-20407/ sau Bathory http://www.cinemagia.ro/filme/bathory-28155/
Ambele filme sunt istorice si au aceeasi poveste, insa fiecare este reprezentata in felul sau. Este vorba despre ducesa Bathory, despre care se spune ca ar fi omorat multe tinere pentru a face baie in sangele acestora, pentru a deveni mai tanara si frumoasa. Filmul este facut dupa o legenda despre aceasta ducesa cruda.
Mie mi-a placut foarte mult, mai ales filmul Ducesa, care este mai apropiat de legenda.

Vizionare placuta

4 răspunsuri:
| SophieLoVeKorea a răspuns:

Filme nu stiu dar iti recomand serialele coreene care ruleaza pe tvr 1. Dupa parerea mea sunt super tari mai ales ca descoperi o alta lume, un alt limbaj, alta cultura foarte multe.Sunt super interesante! Unii oameni se plictisesc dupa vizionarea a 2 episoade in loc sa se uite mai mult ca sa priceapa despre ce este vorba. Oricum asta as recomanda eu la toata lumea...pacat ca generatia noastra nu mai este interesata decat de pc.sad

| FurniciCoapte a răspuns:

Filme istoricethinking
Sugestile mele ar fi urmatoarele:Agora, Yip Man, Stalingrad, 71:Into the Fire, Kingdom of Heavean, Arn the knight templar, etc. sper sa iti placa filmelehee hee
Vizionare placuta.

| wolfwhite a răspuns:

Troia si este un film acum pe Antena1

| BoBoCeLL a răspuns:

The Warlords... m-a impresionat total.