| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce filme cu jafuri mai sunt, in afara de High Sierra, The Asphalt Jungle, White Heat, Dog Day Afternoon, The Roaring Twenties?

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

In afara de seria "Ocean's" care a mai fost mentionata, imi mai vin acum in minte "The Italian Job" sau "Parker". ..si "Fast and Furious" ar putea sa intre la catrgoria asta, desi nu jaful in sine e in prim plan.

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

The Asphalt Jungle cu Sterling Hayden sau High Sierra cu Humphrey Bogart.

| wildthing a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Tu esti pasionata de cele vechi, pe cand mie imi plac astea mai noi. Uite, mi-am mai adus aminte de unul..."Gone in 69 seconds".

| AdrianaBacescu explică (pentru wildthing):

Am vazut cele doua filme mentionate de mine pe TCM prin 2005-2006.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hold up - un jaf de pomină, cu Belmondo, de văzut neapărat

Răspuns utilizator avertizat