| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme gen comedie imi recomandati? funda!

Răspuns Câştigător
| Kidd0 a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut seria American Pie, si iti recomand urm filme:

-Marea mahmureală 1, 2, 3 ( The Hangover )
-Super-răi ( Superbad )
-Rutina, bat-o vina! ( Office Space )
-Harold & Kumar merg la White Castle ( Harold & Kumar Go to White Castle )
-Avionul buclucaş (Airplane!)
-Tăntălăul şi Gogomanul (Dumb & Dumber)
-Masca (The Mask)
- seria: Comedie de groază 4 ( Scary Movie)
-Ala micu' (Little Man)
-Cele două pupeze albe (White Chicks)
seria: Singur acasă (Home Alone)
etc.
poftim acest link si alegeti singur ce filme de comedie doresti sa vizionezi:
http://www.cinemagia.ro/liste/top-filme-de-comedie-7278/

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Amélie (2001), Chocolat (2000), Forrest Gump (1994), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), The Bucket List (2007), Silver Linings Playbook (2012), In Bruges (2008), How to Steal a Million (1966), It's a Mad Mad Mad Mad World (1963), The Invention of Lying (2009), Asta e (2001), Identity Thief (2013)...

| faramatania a răspuns:

Grown Ups 1 și 2
The Hangover (seria)
Project X
The Dictator
A Few Best Men
Get Him To The Greek
Sex Drive
Death At A Funeral (2007)

| taken a răspuns:

Filmele cu Fantozzi.
http://kickass.to/search/fantozzi/

| cooldreams a răspuns:

Viata e frumoasa, Invincibilii, Luminile orasului, Timpuri noi, Dictatorul, Unora le place jazz-ul, Piciul, Goana dupa aur, Epoca de gheata, Piratii din Caraibe, O poveste incalcita, Ratatouille, Singur acasa, 101 Dalmatieni, Shrek, Sunt un mic, ticalos, Deasupra tuturor, Tom si Jerry, Madagascar, Marea Mahmureala, Nunta cu peripetii, Oameni mari si fara minte etc.

| DaimlerAG a răspuns:

Incearca Super Hero.Nu o sa iti trebuiasca alta comedie.

| ILoveMusic25 a răspuns:

Daca stii limba turca :
Kemal Sunal
Recep Ivedik
sau daca nu :
Trasnitii laughing