| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme romantice ati recomanda? As vrea unele care sa nu fie prea siropoase.

10 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

After We Fell (2021), Lost in Florence (2017), Palm Trees in the Snow (2015), Always (2011), Breathe (2017), Mr. 365 (2018), A Walk in the Clouds, The Lovers (2013), The Art of Travel, Mariachi Gringo (2012), The Age of Adaline, Letters to Juliet, P.S. I love you, Winter's Tale (2014), Keith, Saawariya (2007), Moulin Rouge(2001),The Fountain (2006), For All Time (2000), Partir (2009), Memoirs of a Geisha (2005),If Only, Somewhere in Time, The Vow, Meet Joe Black, Chocolat, Before the Rains (2007), Finding You (2020), Love on the Wings of Eagles (2021), Redeeming Love (2022), How He fell in Love (2015), Autumn in New York, Don Juan (2022), Trilogia: Before Sunrise (1995), Before Sunset(2004) și Before Midnight(2013), Brigadoon (1954), Tuck Everlasting (2002), Moy Paren-Angel (2012),The Christmas Train (2017),Closing the Ring (2007), The Time Traveler's Wife(2009), For All Time (2000)...

Și Evim Sensin (2012) care e superb...

| Sn4k3 a răspuns:

The Mountain Between Us
The Notebook
The Great Gatsby
Titanic
Dear John
The Curious Case of Benjamin Button
Meet Joe Black

| Brizbriz a răspuns:

A walk to remember
midnight sun
ice castles, ala original... "the good one"

| MihaiSpeedster a răspuns:

Hmmm… Nu știu unde ai văzut tu filme romantice fără sirop…
Vrei mai noi, mai vechi, sau foarte vechi? Casablanca gen…

| anonim_4396 explică (pentru MihaiSpeedster):

Nu neaparat sa fie fara sirop. Sa fie siropos intr-o doza mica.
As prefera mai noi sau oarecum vechi, nu foarte vechi.

| trophin a răspuns:

Nu exista filme romantice fără a fi siropoase. Uite-te La sfuri sau adventure dacă vrei fără sirop

| trophin a răspuns:

Dar și alea acum sunt pline de iubiri interzise, cum fac filme, Netflix, Disney

| anonim_4396 explică (pentru trophin):

Bine, poate sa fie putin siropos, dar intr-o doza mica.

| trophin a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum totul e o caterinca. Numai 3 ceva normal. Normal pentru priducatori. Totul e pop culture începând de la curcubeu, inirogi și transgen și mișcări de parca ești regină, sau regin.