| gagicigoalevv a întrebat:

Ce parere aveti de serialele fullout si shogun? Mi nu mi s-au parut asa bune, uitati-va la sopranos, la boardwalk empire alea seriale bune.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Got nu prea poate fi bătut de niciun serial.Sigur că sunt unele seriale despre care poți spune că au efecte mai bune, ori regie mai bună, ori scenariu mai bun, dar un serial care să aibă un nivel foarte ridicat de calitate la toate aspectele cinematografice precum Got, nu există momentan. Sopranos și boardwalk nu am putut să văd foarte mult, pentru că mi s-au părut destul de slabe. Fullot nu am văzut, dar bag mâna în foc că nu ajunge nici măcar aproape de Got.
Shogun este un serial bun rău, are o calitate foarte bună în cam toate privințele, ăsta este ceva ce se poate apropia de Got.Mie ce mi se pare că îl trage puțin în jos este faptul că e prea scurt și că nu a lăsat acțiunea să se desfășoare puțin mai lent, măcar în anumite privințe. Putea să lase un pic mai mult timp pentru a prezenta niște fapte și nu să facă salturi de luni de zile.Jocul politic este extrem de bun, poate chiar mai bun decât în Got, iar actorii sunt fenomenali.Un alt aspect este realismul lui, autenticitatea care le bate pe cam toate serialele.Merită toate premiile anul ăsta și merită să stea în topul celor mai bune seriale dintotdeauna.

| Lupic?27 a răspuns:

N-am vazut broadwalk empire dar sopranos am vazut si e bun, pe vremea cand hbo facea opere de arta, de cand s-a schimbat directorul fac si ei ca Netflix seriale pe banda rulanta.
Cernobyl, umbre, game of thrones, the wire, etc.