| Optimus7 a întrebat:

Ce personaj negativ dintr-o film, serial sau desene animate va placut cel mai mult? De ce? Caracterizati-l?

17 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

The Joker din "The Dark Knight". Arhetipul raului.Atragator intr-un mod pervers, prin rautate si hidosenie.Combinatie de finete si brutalitate.Balans perfect intre repulsie si magnetism.Heath Ledger(mai mult decat Jack Nicholson, care l-a jucat si el acum cativa ani pe Joker) imi intoarce pe dos orice demonstratie a moralei.Momentele cand isi isi scoate limba in timp ce vorbeste imi dau senzatia de cruzime, nebunie si infantilism.Iar scena cand isi aranjeaza parul cu mana in care tine un cutit pur si simplu te infioara.

| Leocerba a răspuns:

MissBloodieMelancholieMarrie,ne-a batut un fan Alba ca Zapada sau Bambi cu stupidu` ca ne plac personajele negative, asta trebuie sa fie :un fel de morala raised eyebrows

| Leocerba a răspuns:

LolaKissTheGirl-Jessie, James si Meawth, de-a dreptul diabolici, Pokemon rulz! laughing

| Dash a răspuns:

Personaj negativ... MegaTron din "Transformers".

| pwp a răspuns:

Damon Salvatore pentru ca are o atitudine aparte.

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Jessie, James si Meawth din Pokemon rolling on the floor))).
Inca mai tin minte prezentarea lor.
Mare fan, mare fan!

| M a răspuns:

Damon Salvatore din The Vampire Diarieslove struck.E cel mai bunnnnlove struck.In general nu.mi plac personajele negative, dar pe el il adorrrrrrrrrrrlove struck

| Mihaela a răspuns:

Hei. E usor, pentru ca intotdeauna am fost 'indragostita' de personajele negative.
Ruxandra Panait - Dana Magdici Crisan - Secretul Mariei.
A fost personajul de care am fost, sunt si voi fi indragostita. Pur si simplu, o ador. Chiar daca au trecut 6 ani de la difuzarea telenovelei, eu inca o mai indragesc ca in primele episoade! Este o femeie extraordinara, si o actrita foarte talentata si ma bucur ca am avut placerea sa o cunosc!
Era femeia rea, ca in toate telenovelele, era cea care intervenea mereu cand totul era lapte si miere, era frumoasa si stia tot timpul ce e de facut ca ea sa castige, din pacate pe la sfarsitul serialului s-a sinucis, ca toate personajele negative de altfel!
Numai bine si sper ca te-am ajutat!

| Mihaela a răspuns:

De ce am primit toti stupid?
Multumim. Noi am incercat sa te ajutam, daca nu ai observat.

| winchesters a răspuns:

Damon Salvatore. E diabolic si totodata atat de dulcee =p~ :]]

| Dumnezău a răspuns:

Gollum-Stapanul Inelelor,pentru ca e foarte priceput in ce face,adica viclenia lui peste posibil devil Imi place si cum il joaca Andy Serkis, si desigur, replicile lui sunt antologice.E si foarte bine construita actiunea in jurul caracterului lui.Imi place si ca e si amuzant in anumite momente
Dar desigur ar mai fi si Megatron, Joker din Batman. big grin

| PinguinuL a răspuns:

Bubbels puppy dog eyes

| Nolkyz a răspuns:

Damon salvatore :X urmareste filmul mai bine big grin

| 3my098 a răspuns:

Tom si Jerry rolling on the floor

| edy_7977 a răspuns:

Ben10

| c1c2c3c4 a răspuns:

Megatron din Transformers Animated, pentru ca este cel mai puternic, pentru ca este foarte inteligent, viclean, poate sa convinga pe oricine sa faca ce vrea el, poate sa manipuleze, si se descurca in orice situatie. E ambitios si face orice pentru a-si atinge scopurile, si este foarte curajos.