| AleKkKs a întrebat:

Ce planuri credeti ca are Uchiha Madara? Bune sau rele( explicati)?

Răspuns Câştigător
| Uratu140 a răspuns:

Madara Uchiha a fost legendarul shinobi ce a dus UCHIHA inainte, dupa aia sa aliat cu rivalul sau senju Hasirama si clanul senju, el si clanul sau a ajutat la fondarea Konoha, dupa ce a fost reincarnat de Kabuto a dus la al 4 lea razboi shinobi Înainte de epoca de sate ninja, Madara și fratele său mai mic, Izuna, au fost considerate membrii cei mai talentați ai clanului Uchiha. Chiar de clanul său "standardele lui, Madara \ '\ chakra lui a fost deosebit de puternică. [4] A crescut în mod constant în concurență și instruirea cu Izuna și în eforturile lor de a depăși reciproc, fiecare trezit lor Mangekyō Sharinganul. Cu puterea de a Mangekyō, cei doi frați au preluat controlul clanului, cu Madara devenind liderul său. Sub conducerea sa, clanul cucerit toate au venit peste. Din cauza seriei nu se mai termină de luptele de la acea vreme, în cele din urmă Madara început să sufere de exces de Sharinganul Mangekyō, lasandu-l orb. În scopul de a recâștiga vederea lui a luat ochii Izuna \ 's pentru el însuși, acordându-i un \ "etern \" Mangekyō Sharinganul cu care el a condus clanului Uchiha la prosperitate. El planuieste sa distruga Konoha la propriu si sa captureze toti demonii cu cozihappy

2 răspunsuri:
| gregoire a răspuns:

Daca urmaresti episoadele, o sa afli in curand ca madara are o mare legatura cu kakashi

| AleKkKs explică (pentru gregoire):

Frate, nu madara uchiha are... ci tobi madara adica obito... straight face