| asdfghjkloveyou a întrebat:

Ce seriale vi se par interesante? Puteti sa si argumentati si sa-mi spune-ti genul lor.

3 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Anatomia lui Grey :X:X.
Anatomia lui Grey, original "Grey's Anatomy", este un serial american de dramă medicală creeat de Shonda Rhimes. Serialul și-a avut premiera pe 27 martie, 2005 la ABC în Statele Unite ale Americii, țara sa de origine, ajungând în România la TVR1 abia pe 2 ianuarie 2007. Pe 2 ianuarie 2012, la aniversarea celor 5 ani de difuzare în România, TVR1 cedează Anatomia lui Grey canalului Diva Universal, care va începe rularea cu premiera celui de-al șaptelea sezon. Statele Unite se bucură în prezent de 8 sezoane Grey's Anatomy. Serialul urmărește viața unor stagiari, rezidenți și menorii lor în fictivul Seattle Grace Mercy West Hospital din Seattle, cum se luptă pentru a duce la bun sfârșit antrenamentul medical și de a menține un echilibru în viața lor personală. În ciuda faptului că locația principală este Seattle, serialul este în majoritate filmat în Los Angeles, California.
Un spin-off, Clinica, original "Private Practice", continuă firul poveștii lui Addison Montgomery, după părăsirea Grey's Anatomy. Serialul a început în septembrie 2007 la ABC, și în decembrie 2008 pe Prima TV în România. Până în prezent, patru pachete ale coloanei sonore au fost scoase la vânzare, precum și un joc video bazat pe serial. Până în prezent, toate sezoanele au apărut pe DVD, sezoanele patru, cinci și șase fiind scoase și în format Blu-Ray.
Serialul se bucură de succes de la fani și critici. Primul episod a fost vizionat de 16.25 milioane de telespectatori, și finalul primului sezon a atins 22.22 milioane de telespectatori. Cel de-al doilea și al treilea sezon au primit rating-uri mari în comparație cu primul sezon, ajungând chiar și la 38 de milioane de telespectatori în episodul "It's the End of the World". Serialul a primit și trei premii Emmy. Cel de-al șaselea sezon și-a terminat difuzarea pe 15 martie, 2011 în România, sezonul șapte urmând să apară pe Diva Universal pe 23 ianuarie, 2012. În America, sezonul 8 este difuzat în prezent. Există încă neclarități cu privire la contractul lui Patrick Dempsey pentru sezonul 9.

| msweety a răspuns:

The vampire diaries :Serialul urmărește viața Elenei Gilbert, o liceană de 17 ani, care se îndrăgoștește de vampirul Stefan Salvatore, el având 162 de ani. Relația lor se complică din momentul în care își face apariția vampirul Damon Salvatore, fratele lui Stefan, acesta revenit în Mystic Falls pentru răzbunare. Amândoi se îndrăgostesc de Elena incercand sa o apere de toate pericolele care intervin.
Pretty Little Liars :Este vorba despre 5 prietene.una dintre ele dispare, la un an se afla ca aceasta este moarta, iar fetele incep saa primeasca mesaje cu secrete lor de la cineva semnat A.Este un serial plin de mister.
The secret circle
Ghost Whisperer
True Blood
Desperate Housewives

| A7XA7X a răspuns:

Legend of the Seeker: pentru detalii http://www.cinemagia.ro/......lui-31411/