| Juvia a întrebat:

Ce spuneti de animeuri-le Diabolik Lovers si Magi. Adica merita sa ma uit?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Nu,in Diabolik Lovers sunt doar tipi drăguți si cam asta e povestea.Trec din primul episod la mijlocul acțiunii,povestea e practic inexistenta, personajele nu au vreun scop, doar sug sângele unei fete slabe care nu e un stare sa riposteze, e un personaj inutil.
Si cam asta e.
Te uiți daca vrei sa vezi tipi anime hot si nu merita.
De Magi nu stiu.
Tocmai ce am finalizat Kuroko no Basket, poți inceca.
Este primul anime la care in ciuda celor 75 de episoade (nu ma uit niciodata la anime-uri cu mai mult de 50 ca ajung sa ma plictisesc)m-am uitat cu mare placere la fiecare episod, nu m-am plictisit, am avut parte de niste emotii pe care rareori le experimentez cand ma uit la un anime si am fost si inca sunt trista ca s-a terminat.
Poate primul anime care m-a facut sa regret ca l-am finalizat.Acum tine si de preferinte.

4 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Nu le dar încearcă Tokyo Ghoul.

| Juvia explică (pentru teo530):

M-am uitat la Tokyo Ghoul si mentionez ca mi-a placut foarte mult. Doar ca acum sunt intr-o pana de idei si m-am gandit la aceste 2 anime-uri

| teo530 a răspuns (pentru Juvia):

Da eu nu mă uit la anime-uri, eu mă uit la seriale și filme horror.Nu le știu pe cele 2 spuse de tine.Tokyo Ghoul îl știu de la un coleg care mi-a spus povestea și mi-a arătat imagini și mi-a plăcut mult.

| BloodyLips a răspuns:

Death note e foarte bun, merita sa-l vezi. Dacă vrei romance recomand Kuzu no honkai, asta e mai realist. Am văzut diabolik lovers, consider ca mi-am pierdat timpul. Sunt mai multi tipi drăguți care sug pe rand sângele unei fete prostuțe care a ajuns sa ma enerveze încă din primele 5 minute ale anime ului. Ma rog, alegerea ta, depinde și ce-ți place.