| Anna0111 a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna despre ce e vorba in filmul Teoria totului (The theory of everything)

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Theory of Everything descrie relaţia dintre Hawking şi soţia sa, Jane. Cei doi s-au cunoscut pe când erau studenţi la Cambridge în anii '60, exact în vremea în care viitorul mare om de ştiinţă începea să sufere consecinţele afecţiunii care l-a paralizat, forţându-l să trăiască într-un scaun cu rotile şi să se exprime cu ajutorul unui computer sofisticat, conceput special pentru el de către un prieten
Sursa; http://www.cinemagia.ro/filme/the-theory-of-everything-590031/

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E biografia lui Stephen Hawking. Filmul porneste din momentul in care o intalneste pe Jane viitoarea soti, momentul in care descopera boala si apoi restul vietii in care se lupta pentru viata ta si totodata descopera mari mistere stiintifice ale universului