| aLina_8828 a întrebat:

Cum pun subtitrarea la un film?straight face eu stiam ca daca pun subtitrarea acolo in folder cu filmu' ar trebui sa mearga. nu?straight face
da la mine nu apare traducerea
pls help
funda

Răspuns Câştigător
| minnieee a răspuns:

Eu stiu doar la Bs Player ca ala il folosesc.
Trebuie sa deschizi filmul si apoi dai la menu la load subtitles si merge.
Daca nu ai Bs Player, descarca-l.
Sper ca te-am ajutat cat de cat.

11 răspunsuri:
| hatze a răspuns:

Pai uite care e problema! daca vreii sa-ti apara suptitrarea iti trebuie un nero 8! pentru ca cu alte plyere nu se potrivesc toate subtitrarile! asa am patit si eu! iti ieii un nero 8 pentru ca are si player! bafta! paste fericit! si ast o funda! daca se poate

| Claudia a răspuns:

Daca ai bxplayer, porneste`l cu filmul si ia " taras " subtritrarea si pune-o in bsplayer.big grin daca nici asa nu merge inseamna ca nu e buna subtritrarea. Daca ai gomplayer, ia`o taras ca altfel nu merge tongue.

| Claudia a răspuns:

Bsplayer* scuze

| aleks4ever a răspuns:

Ce program tip multimedia folosesti? Da ar trebui sa incarce singur subtitrarea in program. Daca nu atunci inseamna ca subtitrarea nu este buna sau programul nu este eficient. Iti recomand urmatoarele programe:
VLC Media Player
KM Player http://www.filehippo.com/download_kmplayer/6192/ (aici selectezi tu subtitrarea)
BS Player

| Roメette a răspuns:

Pornesti foderul cu filmul si peste el adaugi fisierul cu subtritarea big grin

fundita?

| anasuperba a răspuns:

Pai apesi pe film si il lasi sa porneasca. Dupa care dai click dreapta pe ecran si iti va scrie undeva ceva cu subtitrare apesi click stanga si o sa iti apara o fereastra selectezi subtitrarea din fisireul in care o ai si apoi vei avea subtitrare! Sper ca ti-am fost de folos funda?

| Vlad2012 a răspuns:

Si o redenumesti exact cum este titlul fisierului de la film.
Daca nu merge, pornesti filmul si dai clik dreapta la Subtitles si o bagi de acolo.

| ExtraSakadat a răspuns:

Buna Alina!
Nu, nu si nu!
Subtritarea nu se pune in folderul cu filmul.
Se pune in film.
Deschizi filmul si tragi subtritarea in el!; p

Pa.pa! ^^

| sky0000 a răspuns:

Poti sa faci cum ai zis tu daca numele filmului si numele subtitrarii coincid singura diferenta fiind terminatia.srt si.avi sau ce ai tu
sau daca nu vrei sa schimbi numele subtitrarii iei cu mouse-ul fisierul ce contine subtitrare si il pui deasupra playerului de pe care ruleaza filmul (in timp ce filmul ruleaza) ps.in winamp nu merge a 2 varianta funda?

| Blu3Boy a răspuns:

Salut! Simplu: Tragi subtitrarea pe film si o sa iti apara! Vizionare placuta! Funda?

| Bybby a răspuns:

Nu stiuu