| IanRZR a întrebat:

Cum se fac desenele animate? Ma refer cu ce program pe calculator, cu ce efecte speciale etc. Am vazut mai de mult cum se face un desen animat de la Disney Land lucreaza la el si pe calculator dar tot trebuie sa faca desene de mana.

2 răspunsuri:
| Ig0r a răspuns:

Poti sa incepi cu mojo. daca vrei ceva mai profi incearca toon boom care suporta layere. bafta!

| Martis_Gabi_1995 a răspuns:

1.Trebuie sa fi foarte talentat 2.Trebuie sa ai o imprimanta cu scaner.Mod de lucru: Deseni ceva animat pe o foaie A4, apoi o scanezi la imprimanta, dupa ce ai scanat-o v-a trebui sa ai un program anume.Iti va trebui un program de animatie, depinde la ce vrei sa te referi sa la ce vrei sa faci. Sper ca te-am ajutat