| SERIALS a întrebat:

De ce credeti ca s-a ajuns la combinarea dramei si comediei in seriale televizate? Ce va atrage atentie in astfel de seriale, gen Desperate Housewives, Ugly Betty, Devious Maids.
Credeti ca genul comedy-drama e popular?

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mie dontre toate serialele aiurea care sunt in voga, doar devious maids imi place. Imi place foarte mult serialul pentru ca personajele care ar trebui sa fie latine, chiar sunt latine. Una dintre ele care vrea sa devina cantareata si zice ca e din puerto rico in realitate chiar e din puerto rico si e o cantareata de succes, etc. Imi place foarte mult ca se respecta realitatea, ca apar situatii care sunt de asteptat a se intampla si in viata reala. Asta e singurul motiv. Pe langa faptul ca sunt actori foarte buni. Celelalte seriale insa, sunt pline de clisee si minciuni...

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca transforma o scena in care ar trebui sa fie trista in mod normal,intr-o scena amuzanta, totul cu ajutorul unei sau mai multe replici iar asta e amuzant, de aia s-a ajuns la combinarea asta.
Si da, dupa cum vezi e popular, chiar si tu ai dat exemple de seriale cunoscute.

| thegodfather12 a răspuns:

Sa razi cu lacrimi happy