| anonim_4396 a întrebat:

Descrieti un film in asa fel in cat sa ma faceti sa ma uit la el! funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Pana acum am tot descris filmul meu preferat. Acum am decis sa descriu ultimul film (re)vazut, si anume V for Vendetta (2006). Filmul este o adaptare a benzilor desenate cu acelasi nume si urmareste activitatea unui "criminal" intitulat "V" care doreste sa se razbune pe guvern pentru actiunile lui teroriste si mai ales pentru coruptie, metode care au condus la desfigurarea personajului principal.
Intr-o seara insa, in drumul lui V catre demolarea unei cladiri simbol din Anglia, salveaza o femeie aflata la ananghie, castigand-o pe aceasta de partea lui involuntar. Dupa ce Evey la randul ei ii salveaza viata lui V, se stabileste o legatura intre ei.
Activitatea "terorista" a lui V, atrage atentia publicului, care il va ajuta intr-un mod elegant sa isi indeplineasca scopul. Cu toate acestea sfarsitul filmului (desi nu il pot dezvalui) te va surprinde. Filmul in sine este condus de mister si te captiveaza din primele minute. Un film superb!
Vizionare placuta!

3 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nici nu trebuie sa descriu, ai vazut FAST and Furious 5? 6 o sa apara da e naspa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EARTHLINGS este un documentar despre gradul absolut de dependenţă al umanitatii faţă de animale, dar de asemenea, ilustrează lipsa noastra completa de respect pentru acesti aşa-numiti "furnizori neumani". EARTHLINGS foloseste camere ascunse şi inregistrari nemaiintalnite pentru a cronica practici de zi cu zi a unora dintre cele mai mari industrii din lume, care se bazează în întregime pe animale pentru profit.

| andrutz4 a răspuns:

Pai...mie imi place Povestea unui caine Hachiko.Este vorba de un caine care a intalnit in gara un om care canta la pian, ei au fost foarte fericiti impreuna, cainele venea mereu in gara pentru a-l astepta pana cand acel om a murit...cainele a stat 10 ani in gara sperand ca se va intoarce.El s-a facut batran si a murit e mai interesant cand te uiti la film toata lumea care s a uitat a planssad Daca vrei un film de groazauitete la paranormal activity este un film cu doi oameni care au pus camere de filmat si au vazut fantome sau insidious