| DenizaVonDe a întrebat:

Era pe Animax (programul dupa Minimax) un desen, de la ora 8, desen japonez care incepea cu C. Era vorba despre o pasare mai grasuta si prietenii ei. Imi pot aduce aminte doar un episod. Atunci cand Pasarea asta (ii incepe numele cu C, care este de asemenea numele desenului) s-a trezit intr-o dimineata cu aripi foarte mari, si nu putea sa zboare cu ele, si in timp de cateva zile, dupa fiecare noapte, aripile astea se faceau tot mai mici. Si cand s-au facut aripile foarte mici, acesta a reusit sa zboare cu ele (Erau aripi albe). Vreau sa stiu cum se numea desenu. Eu stiam ca incepe cu C. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anda1197 a răspuns:

Kyoro chan, cred...e ceva cu o pasare, dar nu cu zburatul...ma gandesc si daca-mi aduc aminte-ti spunhappy

| DenizaVonDe explică (pentru Anda1197):

Asta era...Multumesc mult! :*:*

10 răspunsuri:
| roZatoare a răspuns:

E vorba cumva de Chioro-chan ( nu cred ca se scrie asa )?

| Matt24 a răspuns:

Kyoro Chan?

| LostHappiness a răspuns:

Am impresia ca te referi la Kyoro Chan. laughing

| DracoMalfoy a răspuns:

Kyoro chan.

| AlexandraSmiley a răspuns:

Cumva, Kyoro Chan?

| SokarDax a răspuns:

Cred ca e Chioro-chan sper ca te-am ajutat daca e acesta numele desenului plzz sa imi dai funda

| YumeHime0 a răspuns:

"Kyoro Chan" se numea. Era chiar dragut.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kyorochan

| domuta a răspuns:

Cred ca vorbesti despre cubix da-mi funda te rog

| Anda1197 a răspuns (pentru domuta):

Cubix era un robot, nu o pasare laughing