| anonim_4396 a întrebat:

Este precizata undeva varsta lui jack si rose?
Din titanic...Adica ce varsta aveau ei (in film)?

:*

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

17 ani :)
Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) este o americancă de 17 ani, din clasa superioară etc (scrie pe la al saselea paragraf)
http://www.cinemarx.ro/......a-plangem/

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Dar el?

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu se specifică nicăieri. Cu cativa ani in urmă am fost pur si simplu înnebunită după filmul ăsta, colectionam tot ce se putea, orice chichiță despre Titanic, orice amanunt însemnând o bucurie enormă pentru mine. Am strans dosare intregi cu informatii despre film; încă am mai rămas cu un vechi obicei, colectionez orice despre povestea reala a Titanicului, filme documentare, stiri etc

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Exact asta fac eu acum...Si imi pare asa rau ca detaliul asta detsul de important nu este specificat!
:*

5 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu ştiu sigur dar s-ar putea ca ea să aibă vreo 18 ani iar eu 21-25 chiar şi mai mult.

| faramatania a răspuns:

Vărsta nu știu dacă este precizată în film(sau cel puțin nu-mi mai amintesc eu,sunt detalii,și nu l-am văzut chiar ieri),dar poate fi dedusă, calculată(vârsta lui Jack Dawson, doar), având în vedere că la baza acestui film, a existat o poveste reală, voilà:
http://www.ghimpele.ro/2012/04/poveste-dragoste-adevarata-titani/