| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Este un film, care se desfasoara in perioada nazista, in care ne este prezentata o femeie(parca poloneza), care da un interviu despre cruzimile respective, iar in acelasi timp ne arata actiunea care a dus la aceste lucruri.( daca imi aduc bine aminte era o femeie blonda, care era din Anglia sau voia sa fuga in Anglia, fie cu iubitul ei, care era soldat, fie era lesbiana). Stiti cumva numele filmului?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stiam de un film romanesc in situatia descrisa dar nu mai stiu daca era bruneta sau blonda aia. cauta in Youtube filme vechi romanesti cu sergiu nicolaescu

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi daca e The Debt (2010).