| Gg1o984 a întrebat:

Filme cu printi si printese, dar nu cele din categoria "istorice" care sunt mai mult ca niste documentare. Orice film in care apar printi si printese.

Răspuns Câştigător
| iamprettybored a răspuns:

The Princess Bride
are tentă istorică, dar se petrece într-un ținut ficțional. Eu am citit cartea (Mireasa Prințului de William Goldman) și o recomand din tot sufletul, acum 4 ani am citit-o și pot spune este una dintre cărțile mele preferate din toate timpurile ❤ După carte s-a făcut și filmul. Eu ti-aș recomanda sincer să citești cartea înainte să vezi filmul, cartea a fost publicată la editura Young Art acum câțiva ani, merită să o citești, crede-mă! Este extrem de captivantă, nu vei putea să o lași din mână până nu o termini happy Ar fi păcat să te uiți mai întâi la film, dar tu decizi, în orice caz happy

2 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Maleficent
Cinderella
Ella enchanted
The princess bride
The princess diaries
A little princess
Princess protection program
Seria the chronicles of narnia
Stardust
Enchanted
Roman holiday
Snow white and the huntsman
Snow white the fairest of them all
A cinderella story
Into the woods
Descendants
Beauty and the beast

Animatii:
The princess and the frog
Little mermaid
Anastasia
Beauty and the beast
Cinderella
Sleeping beauty
Aladdin

| georgestanciu a răspuns:

Merlin.