| AbeautifulMind a întrebat:

Funda! Cine a vazut filmul Babel (2006) regizat de Alejandro G. Inarritu? Cum vi s-a parut?

2 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Babel are Globul de aur pentru anul respectiv si 10 nominalizari la Oscar! Cu Brad Pitt si Cate Blanchett in ditributie, Babel este un film despre drama omului modern. Intriga este sofisticata iar viziunea lui Innaritu elaborata, intensa.
Iti recomand si "21 grams".

| nopainkiller a răspuns:

Babel, l-am vazut mai demult! Din cate imi amintesc, pe tot parcursul filmului eram foarte plictisit! Nu prea mi-a placut, nu e genul meu! Insa totusi are un pic de interes!