| Raluca_Rallu_2001 a întrebat:

Hei. Ador serialele coreene si as vrea sa imi faceti un top cu cele mai bune seriale kdrama. Inafara de acestea. Le.am vazut si mi-au placut foarte mult.
Boys over flowers
Playful kiss
Love in Tokyo
City Hunter
Dream high 1, 2
You're Beautiful. (

9 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Gu Family Book - ti-l recomand daca nu l-ai vazut, trebuie neaparat sa te uiti! O sa te uimeasca finalul
Desi e putin istoric, merita din plin, dar e mai mult vorba despre dragoste si familie decat despre istorie

| 愛日本 a răspuns (pentru 愛日本):

Si Good guy, este excelent.E vorba despre doi oameni care se cunosc din copilarie, ei sunt saraci.El o iubeste pe ea, dar intr-o noapte se intampla ca ea sa comita o crima din auto-aparare.Il suna, acesta se preda in locul ei.Ea il tot viziteaza la inchisoare, dar dupa un timp inceteaza.Peste 6 ani se intalnesc din nou, el o vede cum nu si-ar fi dorit niciodata.
Este vorba despre cum banii pot distruge iubirea.
Inca un serial de genul ''banii distrug iubirea'' este Temptation (2014)

| Raluca_Rallu_2001 explică (pentru 愛日本):

Mersi. O sa ma uit. daca o sa imi placa iti dau funda happy

| 愛日本 a răspuns (pentru Raluca_Rallu_2001):

*nice guy

| SergiuBoss11 a răspuns:

1 Razboinicul
2 Chuno/Vanatorul de sclavi
(de ce le-am pus pe astea primele? fiindca imi place enorm coloana sonora)
3. Kim YuShin(nu stiu sigur cum se numea serialul, dar era vorba despre ascensiunea Silla)
4. Faith
5. GyeBaek-Legendele palatului
6 Dae Jo Yeong

sunt numai seriale istorice pentru ca acestea sunt singurele care ma pasioneaza din cultura koreeana.Asia are cea mai frumoasa istorie.

| Raluca_Rallu_2001 explică (pentru SergiuBoss11):

Multumesc. Dar nu ma prea pasioneaza aceste seriale istorice, dar poate o sa urmaresc unul din ele. happy

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Raluca_Rallu_2001):

Din ce-am vazut in lista ta Faith iti va placeahappy

| Raluca_Rallu_2001 explică (pentru SergiuBoss11):

Ooo ..joaca Lee Min Ho happy

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Raluca_Rallu_2001):

Nu stiu cine joaca, dar arata bine si baiatul si fata.