| Aiaia a întrebat:

Hei happy Am o intrebare legata despre un film, amn, deci m-am uitat acum cateva zile la un film ff fain dar din pacate nu am fost atenta sa vad cum se numeste si prin urmare nu stiu cum se numeste filmul!

Filmul incepe aratand doua persoane : o fata mai tanara si un barbat in varsta (Hanrry)care erau impreuna si s-au dus la tipa aceea acasa. Dupa aceea tipa s-a dus sa isi ia costumul de baie ca sa mearga impreuna cu Hanrry la baie la piscina. Hannry a ramas in bucaterie si cauta ceva in frigider in timp ce aparuse mama tipei aceleia cu matusa sa si au vazut decat picioarele barbatului care erau 'ascunse' dupa usa frigiderului, femeia a vrut sa sune la politie si matusa a sarit cu cutitul la el pentru ca a crezut ca e un hot (in + era si in chiloti)! Ma rog... dupa aceea s-a clarificat situatia aparand iubita lui Hanrry si spunand ca acestia au o relatie.

Si continuarea o spun mai pe scurt. Tipul avea probleme cu inima si tot facea infarcte si odata a trebuit sa ramana cu mama iubitei lui acasa. Acestia 2 s-au indragostit unul de celalalt dar nu si-au spus niciodata. Mama fiicei era intotdeauna preocupata cu munca sa (fiind scriitoare) si Hanrry era ingrijit de eahee hee! fiica acesteia era plecata in oras si Hanrry a inceput din camera de vizavi (in casa) sa ii trimita mail-uri la mama iubitei lui! Iubita lui Harry la un moment dat si-a gasit pe altcineva si i-a zis mamei sale ca are mana libera sa faca ce vrea cu Hanrry pentru ca ea nu este indragostita de el. Acestia (Harry si mama tipei) au facut dragoste si a 2-a zi Harry a trebuit sa plece.in final s-au despartit. [...] finalul consta in intalnirea celor 2 la Paris (unde isi serbau aman2 ziua de nastere deoarece Harry era februarie nascut si tipa aceea(scriitoarea) in ianuarie), tipa era impreuna cu doctorul lui Harry care ii salvase viata de la primul infarct (lui Harry) si s-au intalnit toti 3 intr-un restaurant si au serbat ziua de nastere a scriitoarei. Dupa aceea doctorul a cerut-o de sotie si ea a spus ca raspunde acasa ci nu in privinta lui Harry. La deespartire Harry statea pe un pod si incepuse sa ninga si se tot gandea la scriitoare, el aflandu-se in continuare in Paris, si dintr-o data a aparut scriitoarea in spatele sau si l-a sarutat! tipa s-a despartit de doctor si a fost din nou cu Harry, la sfarsot arata ca HArry, scriitoarea, fiica sa, sotul fiicei + bebelasul lor happy erau intr-un restaurant si mancau toti la o masa happy Happy endwinking Buuuuut pleaseee I want to know how is the namebatting eyelashes!

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Something's Gotta Give(2003)-Ceva, ceva tot o ieşi cu Jack Nocholson în rolul Harry Sanborn, vezi trailer http://www.youtube.com/watch?v=Ckra4KO0tM0

| noktambul a răspuns:

Il chema "Harry "sau "Hanrry"? Sau "HArry"? Trebuie sa stiu exact ca sa-ti pot spune numele filmului la al carui "sfarsot" se arata cum H, scriitoarea, fiica, sotul fiicei + bebelasul + scenaristul + regizorul + scenograful + userii TPU erau intr-un restaurant si mancau toti la o masa, intru desavarsirea unui happy end! "Pleaseeee", get a life! And then try to find "which" the name of that movie was, not "who"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e Harry sau Hanrry? pe ce post l-ai vazut?