| AlexandraIris22 a întrebat:

Hei! Îşi mai aduce cineva aminte de seria de desene "Ce e ce?"? Era o serie de desene animate sub forma unor documentare, ce aveau ca prezentatori/naratori un semn de intrebare albastru, un semn de exclamare roşu(parca se numea Tess) si un punct galben, nazdravan care juca rol de animal de companie al celorlalte semne. Desenele erau difuzate acum mult timp, cred ca acum 15-11 ani. Erau destul de educative, dar in acelasi timp si interesante, avand informatii din diferite domenii. Dar nu am reusit sa dau de ele nicaieri. Nu mai zic de vreun episod, dar macar numele sau vreo imagine. Pare ca au disparut de tot.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Titlul original: Was ist Was
https://www.youtube.com/watch?v=MVBwzfdmZlw

| AlexandraIris22 explică (pentru dannyel86):

Daaa, asta e! Mersi mult! Ai idee daca se poate gasi si in romana?

| dannyel86 a răspuns (pentru AlexandraIris22):

N-am gasit niciun episod in romana, din pacate.

| AlexandraIris22 explică (pentru dannyel86):

Ok! Mersi frumos!?