| IceCrEaMGiRl a întrebat:

Am o intrebare la care am nevoie de un raspuns extrem de rapid pentru un sitebig grinE CE S-AU INVENTAT FILMELE DE GROAZA?

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Pentru divertisment! Desigur acestea s-au mai inventat si pentru dezvoltarea psihologica a omului pe baza fricii.De-a lungul timpului oamenii de stiinta folosesc filmele de groaza pentru dezvoltarea simturilor tot pe baza fricii.
Parerea mea funda?(eu sper)

| IceCrEaMGiRl explică (pentru pastru009):

Imi place foarte multi raspunsul dumneavoastra, este singurul raspuns elaborat care mi-a placut, dar asta nu inseamna ca celelalte nu au fost bune.Si da, dumneavoastra veti avea funda!

| pastru009 a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

Mersi,dar adreseaza-te mie cu "tu"(am doar 13 ani).Ms. mult de tot pentru funda!

| IceCrEaMGiRl explică (pentru pastru009):

Ma scuzi, poza e prea in departare...Si am crezut ca esti mai batran.

| pastru009 a răspuns (pentru IceCrEaMGiRl):

Nici o problema.Doar ti-am zis, sa stii.

11 răspunsuri:
| Andr3y007 a răspuns:

Pentru ca unora le plac

| IceCrEaMGiRl explică:

Multumesc Canis, e un raspuns scurt dar de inteles...Totusi,am nevoie de un raspuns elaborat, pe care sa-l public pe blog pentru BLOGGER-UL LUNII...Multumesc oricumhappy.

| IceCrEaMGiRl explică:

TPU! Am uitat sa va spun ca am nevoie de un raspuns elaborat! Dupa cum i-am mai spus si domnului\doamnei Canis, raspunsurile scurte sunt acceptate, dar eu am nevoie de un raspuns elaborat...

| dragonslep a răspuns:

Sa te ingrozeasca adica sa te sperie atunci cind nu te astepti cu o faza de aia ''numic doar intuneric o meodie de aia sinistra si dintr-o data apare acea creatura, zombi... etc si racnind

| iann a răspuns:

Probabil in incercarea de a induce groaza, frica, teroare. De a transmite un anumit mesaj din povestiri, intamplari, evenimente si alte forte malefice, cred ca de aici s-a si plecat, de la frica de forte supranaturale, fantome, monstrii.
De fapt primele filme de groaze au fost facute dupa carti, precum celebrul "Frankenstein" sau "Dracula".

In timp au aparut si filmele horror violente, crude si dezgustatoare.

| selle111 a răspuns:

Pentru a fi vazute big grin Sunt oameni la care e plac.

| Andre3y12345 a răspuns:

Pentru ca unora le place sa fie tinuti in suspans si speriati prin surpindere. big grin
Funda?