| stella8y8 a întrebat:

Hei TPU happy
Imi poate spune si mie cineva cateva animeuri foarte romantice (mai exact unde sa gaseste foarte multa dragoste ) si o descriere scurta pentru animeul respectiv.Multumesc :*

Ofer funda celui mai romantic animeuwinking

Răspuns Câştigător
| Andreaa a răspuns:

Heii :3 Bokura ga ita, este un anime romantic care urmareste relatia dintre Takahashi Nanami, poreclita Nana, si Yano Motoharu, un tip foarte popular. povestea prezinta problemele si bucuriile prin care poate trece un cuplu.
Nanami este o fata obisnuit, in varsta de 15 ani, eleva de liceu, ce experimenteaza prima iubire; in schimb, Yano are un trecut mai compliat, care-i va pune piedici in relatia actuala.
Printre fete se vorbeste mult despre Yano Motoharu care in gimnaziu era placut de majoritatea fetelor.
La incepu, Nanami nu-l placea pe Yano, dar cu timpul ajunge sa-l cunoasca putin mai bine si se indragosteste de el. Intre ei se leaga o relatie de iubire, care totusi este umbrita de amintirea primei dragoste a lui Yano, o fata pe care el a iubit-o mult si care murise in urma unui accident, amintire care-l face sa fie nesigur cu sentimentele sale. In plus, Yano a avut o relatie si cu sora fostei sale prietene, Yuri Yamamoto, o fata care este in aceeasi clasa cu Nanami si care, in ciuda aparentelor, este indragostita de Yano.
Cei doi, Yano si Nanami, prin iubirea dintre ei si cu ajutorul prietenilor, vor trece peste aceste probleme, totusi Yano este cu un an mai mare, va absolvi liceul mai repede si va merge la universitate in alt oras. Fapt care ii va desparti, cu promisiunea ca sa ramana fideli. si mai este si
:Kaichou wa maid-sama, Desi la inceput Liceul Seika a fost numai pentru baieti, in timp a devenit o scoala mixta cu 20% fete si 80% baieti. Misaki este foarte revoltata impotriva lor si ca sa faca scoala un loc mai bun pentru fete, munceste din greu pana ajunge in Consiliul Elevilor. Aplica regulile numai pe baieti si nu rateaza nicio ocazie ca sa-i pedepseasca, astfel atragand antipatia lor.

Datorita sarmului sau, Usui Takumi este un idol atat printre fete cat si pentru baieti. Totusi, acesta nu accepta nicio confesiune iar Misaki se confrunta zilnic cu liceene triste din cauza refuzului. Pentru Ayuzawa, Usui nu este decat un alt baiat care face fetele sa sufere. Nu o intereseaza popularitatea lui si astfel ii atrage atentia lui Takumi.

Ura pentru baieti se datoreaza faptului ca tatal sau le-a parasit cand era mica si de atunci, familia ei nu se descurca prea bine cu banii. Pentru a-si ajuta mama si sora acesta este nevoita sa lucreze intr-o cafenea de servitoare din orasul vecin. Isi tine serviciul secret fata de toti prietenii sai, considerand ca daca cei din liceu ar afla si-ar pierde autoritatea. Uraste faptul ca este servitoare dar lucreaza in continuare fiindca se plateste bine si doreste ca familia ei sa nu duca lipsa de nimic.

Viata ei se complica in momentul in care Usui Takumi ii descopera secretul vazand-o in uniforma de servitoare. Acesta incepe sa fie interesat de ea si o urmareste pretutindeni. Hotaraste sa-i tina secretul desi o tachineaza mereu cu acest subiect. Desi este protector si iubitor, practic partenerul perfect, Ayuzawa refuza sa recunoasca acest lucru numindu-l incontinuu "extraterestru pervers".

2 răspunsuri:
| cosminaelena99 a răspuns:

~Romeo x Juliet În fantasticul aeropolis Neo Verona, nobila casă Capulet a condus pașnic timp de generații - până în urmă cu paisprezece ani, când vechea dușmănie deținută de rivala casă de Montague a condus la o revoltă, și casa Capulet a fost detronată și eliminată printr-o lovitură sângeroasa. Acum, când Neo Verona suferă sub mâna noilor săi stăpâni, destinele a doi iubiți sunt pe cale să se împreuneze tragic... În timp ce cetățeni orașului suferă, clanul Capulet luptă pentru a obține o victorie împotriva dușmanilor lor, și Montagues strâng frâurile puterii, o dragoste puțin probabilă înflorește între Romeo și Julieta - dar în fața unei astfel de adversitați, acestă iubirea nenorocoasă este sortita a fi ruinată de la început. Triumf sau tragedie; doar soarta știe ce îi așteaptă pe Romeo si Julieta...
~Vampire Knight Cea mai veche amintire a lui Yuki este o noapte furtunoasă de iarnă, în care a fost atacată de un vampir...Și apoi salvată de altul. Zece ani mai târziu, Yuki Cross, fiica adoptată de directorul Academiei Cross, a crescut și a devenit un gardian al rasei vampirilor, fiind protejată de cel care a salvat-o, Kaname Kuran, de la descoperirea faptului că el conduce un grup de vampiri la o școală de elită. Dar, de asemenea, se află de partea ei Zero Kiryuu, un prieten din copilărie care urăște vampirii pentru că ei au distrus ce a avut el drag, iar acum este hotărât să nu mai aibă încredere în ei. Acest aranjament coexistent pare plăcut și frumos, dar au renunțat vampirii cu adevărat la căile lor criminale, sau există un adevăr întunecat în spatele acțiunilor lor? Deoarece în această lume plină de secrete, unde nimic nu este așa cum pare, prețul de încredere rătăcit poate fi chiar mai rău decât moartea.
happy sper ca o sa-ti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajimu Kaigan Monogatari, Kimi Ga Nozomu Eien continuarea este Akane Maniax, Arakawa under the Bridge, Arakawa under the Bridge x Bridge, Blood+, Bokura Ga Ita, Boys Be, Chrono Crusade, DN Angel, Fruits Basket, I My Me Strawberry egg,, I"s Pure, I"s (OVA), Lamune, Love Hina, Lovely Complex, Myself; Yourself, NANA, Nodame Cantabile - Nodame Cantabile Paris - Nodame Cantabile Finale, Peach Girl, Romeo x Juliet, Princess Lover, School Rumble, Tonagura!, Toradora! eu ma uitam pe goganime.com sau anilinkz.com