| biancabiencutastwieu a întrebat:

Puteti sa imi sugerati niste animeuri ptc nu m-am uitat pana acum si as vrea sa ma apuc!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Naruto, Naruto Shippuden, My Hero Academia ( 3 sez), Nanatsu no Taizai ( 2 sez ), Noragami ( 2 sez ), No Game No Life, Diabolik Lovers ( 2 sezoane ), Darling in the Franxx ( pe asta il super recomand ), Kakuriyo no Yadomeshi, Free ( 3 sez ), Nisekoi ( 2 sez), Re Zero, Re Life, Sakamoto desu Ga, Soul Eater, Taboo Tattoo, Sword Art Online ( e super ) ( are 2 sez ), Tada-kun wa koi wo shinai ( se traduce Tada-kun nu se indragosteste ), Violet Evergarden, It's difficult to Love an otaku ( e dragut ), Baka to test to Shoukanjuu ( 2 sez, e comedie pura ), Akame Ga Kill ( e cu batai dar merita vazut ), Akagami no Shirayuki-hime ( 2 sez si e de dragoste ), Ao Haru Ride, Bakuman ( 3 sezoane ), Fairy Tail ( poate cel mai bun anime cu magie facut ), Death Parade ( opening-ul te va face sa dansezi ), Himouto! Umaru Chan ( 2 sez, si ne descrie efectiv viata noastra de zi cu zi ), Houseki no Huni ( e cu pietre pretioase in forma umana), Juuni Taisen ( e cu zodii ), Mirai Nikki ( e gen psihologic daca nu iti place nu te uita ), One Punch Man ( comedie ), Tsurezure Children ( in japoneza nu dublat in romana pentru ca isi pierde farmecul. E despre relatii dintre fete si baieti, cum e intr-o relatie, ce presupune ea, e foarte divers si dragut ). Kobayashi-san chi no Maid-Dragon ( super cute ). Alege-ti un gen si daca nu iti place un anime nu trebuie musai sa il vezi pana la capat. Nu iti pierde timpul cu ce simti ca nu are farmec, nu toate anime-urile merita vizionate. Bafta la vizionat! Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| IoanaRoman09 a răspuns:

M am uitat la your lie in april pe laptop

| Anabela777 a răspuns:

Animeg e un site cu o groaza de anime-uri cu subtitrare in romana, mai bine te uiti pe el si-ti alegi singura dupa proprile gusturi.

Sau daca vrei neaparat sa-ti recomand niste anime-uri... Tegami bachi, Noragami, kiss him not me, my little monster, Attack on titan, Naruto, Tokyo ghoul, Owari no seraph, Elfen lied, mirai nikki etc.