| nexus9710 a întrebat:

Hei TPU, spuneti-mi si mie niste filme cu zombie bune ...etc

dau funda

Răspuns Câştigător
| Marwell a răspuns:

Vezi aici o lista mare :
http://www.cinemagia.ro/filme/tags/filme-cu-zombie/

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Warm Bodies
Resident Evil Retribution (2012)
Zombieland
[Rec] seria
Land Of The Dead
In The Flesh [2013 - miniserie BBC (3 ep)]
The Walking Dead (serial)

| ingeruldragutz a răspuns:

Buna
The Chainsaw 3D

Primul sosit, în data de 4 ianuarie 2013, este The Chainsaw 3D. Filmul realizat pentru studiourile de cinema 3D continuă povestea legendarei familii de ucigaşi Sawyer, aşa cum a fost prezentată în primul film realizat în anul 1974. Acţiunea se petrece în oraşul Newt din statul american Texas, unde timp de mai multe zeci de ani au fost semnalate cazuri misterioase de dispariţii, de fiecare dată fără nici un indiciu care să ajute la găsirea victimelor şi descoperirea făptaşilor. Suspiciunile localnicilor, care în toţi aceşti ani au bănuit familia Sawyer, sunt în cele din urmă confirmate de o femeie care a scăpat din casa acestora după ce a asistat neputincioasă la uciderea cu brutalitate a celor patru prieteni ai săi. Zvonurile legate de isprăvile familiei Sawyer se răspândesc repede în micul oraş, iar în scurt timp aceştia sunt înconjuraţi de o mulţime de oameni furioşi care le incendiază locuinţa şi îi ucid până la ultimul om - sau aşa au crezut.
Scary Movie 5

Scary Movie 5 este o comedie horror ce nu poate fi ratată de fanii seriei, ce va avea premiera pe 12 aprilie 2013.
World War Z

World War Z este o superproducţie Horror-SF ce reuneşte actori celebrii ca Brad Pitt, Daniella Kertesz, David Morse, James Badge Dale, Matthew Fox şi Mireille Enos. Filmul ce abundă e efecte speciale dintre cele mai spectaculoase este ecranizarea romanului best-seller World War Z: An Oral History of the Zombie War.

Povestea îl are ca erou principal pe Gerry Lane (Pitt), reprezentat al Organizaţiei Naţiunilor Unite (ONU) aflat într-o misiune contra cronometru pentru oprirea pandemiei mondiale ce ameninţă să decimeze întreaga umanitate convertind întreaga populaţie în hoarde de zombie porniţi să distrugă orice urmă de civilizaţie.
spar sa iti placa
o zi buna