| FaraNumePls a întrebat:

Hello!

Sunt destul de obsedat de American horror story, am vazut in 2 zile 2 sezoane (gen un sezon pe zi). Cum se termina un episod dadeam mai departe sa l vad pe următorul. Imi place mult stilul asta pe care l aborda serialul (horror, in fiecare sezon sunt alte personaje si alta poveste, dar aceeasi actori).

Sunt curios daca mai sunt seriale de genul. Daca da, care?

Răspuns Câştigător
| MeiAnneMei a răspuns:

Eu nu știu de alte seriale în stilul acela și sincer am văzut foarte multe seriale, foarte multe. Dar îți pot recomanda alte seriale minunate.
-The Haunting of Hill House
În serialul ăsta este vorba despre o familie ce se destramă după ce se muta într-o casă veche. Familia are 4 copii. Povestea se centrează pe copii în prezent și cum i-a afectat experiența în casa bântuită în care au copilărit. Episoadele arată părții din copilăria lor iar în același timp părți în viața lor adulta. E destul de horror și are un plot grozav.

-Stranger Things
În cazul în care nu l-ai văzut ar fi perfect pentru ca este un serial SF cu o latură horror. Povestea se petrece în anii 80' și începea cu dispariția lui Will și apariția unei fetițe cu puteri extraordinare scăpată dintr-un laborator, ținută din cauza puterilor ei extraordinare. Ea se aliază cu ceilalți 3 băieți pentru a-l găsi pe Will în cealaltă lume. Ea și Mike dezvoltă unele sentimente unul fața de altul, dar latura romantică a serialului ne este dezvăluită doar câteva momente.

-Hemlock Groove
Din punctul meu de vedere a fost un serial minunat. Actorii au jucat minunat. Acțiunea s-a desfășurat misterios și extrem de interesant. Pe mine m-a făcut să urmăresc fiecare episod cu sufletul la gură.
Este vorba despre un vampir și un vârcolac, însă nu în modul tradițional. Povestea se axează pe prietenia falsă a acestora și modul în care lupta dintre dreptate și criminalitate a pornit mai mult sau mai puțin din cauza unei fete. Sincer am ținut cu vampirul happy

și ultimul este Black Mirror care este asemănător, doar că aici fiecare episod este diferit. Este vorba despre viitor și cum decurg lucrurile, însa fiecare episod are o poveste diferită din viitor cu o lecție sau nu. Este minunat de vizionat acest thriller psihologic.

Vizionare plăcută și sper să îți placa lista pe care ți-am dat-o și că nu le-ai văzut, măcar pe toate.

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Si eu umaresc serialul asta. mi se pare superb!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Hannibal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din acest serial sunt in total 8 sezoane.

| Carasin a răspuns:

Te vei îngrașa dacă o ții tot așa

| AnonimXnX a răspuns:

The exorcist s1 s12, stiu multe dar mi e greu sa mi amintesc lol