| CoolSaku a întrebat:

Hey, all! Am nevoie de putin ajutor din partea iubitorilor de anime-uri. As vrea sa mai vad ceva, dar nu stiu ce. O sa fac o lista cu ce am vazut deja: Fairy Tail, Naruto, Fortune Arterial, Vampire Knight, Soul Eater, Katekyo Hitman Reborn, La storia della arcana famiglia, Hyouka, K-on, Persona 4, Itazura na Kiss, Bokura ga ita, Vampire+Rosario, Air, Anohana, Ao no exorcist, Avatar:the last airbender, Avatar: the legend of korra, Black rock shooter, Chobits, code geass, Fruits basket, clannad, D.gray-man, Death Note, durarara, gosick, Haiyore! Nyaruko-san, hakuoki, hell girl, Kaichou wa Maid-sama, kaleido star, kampfer, kanokon, kaze no stigma, hiiro no kakera, kimi to boku, kilari, Ladies versus Butlers, boku wa tomodachi ga sukunai, nana, Ouran High School Host Club, Pretear, Shugo Chara!, Spiral, inu x boku ss, MM, Tokyo Mew Mew, Working, yuru yuri, si mai sunt cateva, dar am uitat cum se numesc. Deci, ma puteti sfatui ce ar mai trebui sa mai vad?

Răspuns Câştigător
| IndescribableChild a răspuns:

Oh.ce era mai bun nu ai vazut.
Elfen Lied, Mirrai Nikki, Deadman Wonderland, Ergo Proxy, Black cat, Darker than black.
Sunt epice! Vizioneaza-le pe toate, dupa lasa-mi un pm, sa iti dau altele.

7 răspunsuri:
| wBroscuța a răspuns:

@IndescribableChild: n-ai dreptate, sunt cateva anime-uri din lista ei care sunt la fel de epice, cum ar fi Code Geass, Fairy Tail sau Kaze No Stigma, Shugo Chara. Daca ar fi continuat KNS ar fost mult mai bun decat Bleach, R.I.P. Takahiro Yamato!
Cat despre anime bune...ar fi cateva:
Karin Chibi Vampire - nu toti vampirii au sangerari nazale, nee?
Wolf's Rain - trist TwT
Zero No Tsukaima - sunt inca la primul sezon, pana acum e in regula
Chrono Crusade - n-am ce comenta, epic
Chi's sweet home - copilaros... dar Chi e adorabil
Citesti si manga? Ca daca da atunci iti recomand Dengeki daisy si Rave Master. Un alt anime care mi-a atras atentia este Bakemonogatari, nu l-am vazut dar uite aici un AMV: http://www.youtube.com/watch?v=UnQxiN-H9gY&feature=related
Sper ca am fost de ajutor.

| IndescribableChild a răspuns (pentru wBroscuța):

Da, sunt bune doar ca nu a vizionat altele care pentru mine au o semnificatie/poveste/mesaj mai puternic decat cele de mai sus.

| wBroscuța a răspuns (pentru IndescribableChild):

Sunt de acord cu tine, fiecare primim mesajul diferit. App. am uitat sa mentionez de Elfen Lied, Darker that Black si Black Cat, sau n-am mai mentionat pentru oricum ai zis tu de ele. Oricum, sunt de acord cu tine in acesta privinta, chiar daca nu le-am vazut.

| MissDi a răspuns:

The girl hwo leapt thouth time

| iYuuki a răspuns:

Sword Art Online
Brave 10
Monochrome Factor
Nurarihyon no Mago
No.6
Physic Detective Yakumo
Uta nu Prince-sama
Natsume Yuujinchou
Kuroshitsuji
Skip Beat!
Gakuen Alice
Special A
Romeo x Juliet
Hakushaku to Yousei
7 Ghost
Blood-C
Kara No Kyoukai
Dantalian no Shoka
[C]: Control: The Money And Soul Of Possibility
Shiki
Uroboku
Lovely Complex
Darker than Black
Deadman Wonderland
Shakugan no Shana

| alexxxu a răspuns:

Bleachwinkingfunda?big grin

| Kanames a răspuns:

Angel Beats un nice anime