| TeoReo a întrebat:

Hey! Am vazut aseara un film pe Paramount cu un baietel care locuia in Irlanda impreuna cu frati mai mici,mama si tatal,care pleca in fiecare seara sa bea, venind acasa beat si plin de veselie chiar daca stia ca familia lui nu avea ce manca din cauza lui.Pe baiat il chema Frankie (cred).Frankie creste cu gandul la America si libertatea din acel loc,avand pe parcursul filmului mai multe slujbe,multe aducandui aproape moartea. Spre final el gaseste mai multi bani la o doamna din apropierea casei unchiului lui si isi cumpara un bilet de vapor, astfel ajungand in New York.
Va rog sa imi spuneti cum se numea filmul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta?
http://www.cinemagia.ro/filme/angelas-ashes-povestea-vietii-mele-3764/
Daca nu e asta, cauta aici la program:
http://www.cinemagia.ro/program-tv/paramount-channel/ieri/

| TeoReo explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, ala era filmul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoReo):

N-ai pentru ce.