| DancigWithTheDevil a întrebat:

Hey lume! Am o intrebare pentru fani anime:imi puteti spune niste animeuri romance bune? Dar nu vreau sa se petreaca totul in ultimul moment... P. S.:sa-r putea sa le stiu pe majoritatea.

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Animeuri romanesti nu cred ca exista. Eu n-am auzit ca romanii sa realizeze asa ceva. Poate dintr-alea dublate. Daca vrei unul bun iti recomand Fata iadului, e superb.

| Michaelis a răspuns:

Am o lista intreaga - Ai Yori Aoshi; Ai Yori Aoshi: Enishi
- Air
- Amagami SS; Amagami SS+ plus
- Ano Natsu de Matteru
- Bakuman; Bakuman 2 (sezonul 3 apare in Octombrie)
- Canvas 2
- Clannad; Clannad: After Story ( aici trebuie sa stai cat decat bine din punct de vedere emotional, mi-a placut foarte mult)
- Dragonaut: The Resonance
- Elfen Lied
- Guilty Crown
- H2O: Footprints in the Sand
- Hanasaku Iroha
- Kanon (2006)
- Kare Kano
- They Are My Noble Masters
- Kimi ni Todoke; Kimi ni Todoke 2nd Season (unul din preferatele mele din lista asta)
- Kimikiss Pure Rouge
- Mashiro iro Symphony
- Nana (este preferatul meu care se incadreaza si la genul Music)
- Onegai Teacher
- Onegai Twins
- Princess Lover!
- Romeo x Juliet
- Sola
- Special A
- Suzuka
- Toradora!
- True Tears
- Voices of a Distant Star (OVA, 1 ep)
- 5 Centimeters per Second (Movie, 3ep. 22 min per ep)
- The Place Promised in Our Early Days (Movie, 1ep)
- Hoshi wo Ou Kodomo (Movie, 1ep)
Neaparat trebuie sa le urmaresti. Au o poveste si o grafica excelenta, dupa parerea mea.

Cam astea sunt ce am urmarit eu din genul Romance.
Sper ca te-am ajutat happy

| Faraidei a răspuns:

Vampire knight, toradore, true tears, special a, soul link, shakugan no shana, nana, ginban kaleidoscope, Loveless, lovely complex, love hinathinking