| XxRoxyxX a întrebat:

Hey! Puteti sa imi recomandati niste anime-uri care v-au placut? ( in afara de Naruto si Vampitre knight )
Fundita celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Kodokuna a răspuns:

Cel mai awesome anime pe care l-am vazut este Soul Eater. Intr-adevar MERITA vazut.
Elfen Lied si Jigoku Shoujo sunt mai mult psihologice, mie mi-au placut foarte mult amandoua.
Angel Beats e frumos, are si actiune dar e si trist in acelasi timp. Mirai Nikki e ciudat rau - actiune. Daca iti plac cele de groaza, uita-te la Another. E foarte fain desenat si actiunea mi s-a parut destul de interesanta (nu am vazut decat bucati din el).
Din seria amuzante, preferatul meu e Ouran High School Host Club, iar pe locul doi ar fi Kaichou-wa Maid Sama(daca am scris corecthee hee).
Dragute: Lovely Complex, la care razi de nu mai poti si e si romantic. Foarte mult mi-a placut Ano Hana, am plans la sfarsit happy E foarte foarte dragut. Si Toradora e simpatic. A, si Kimi to Boku, pe care inca nu l-am vazut dar am vazut fragmente si abia astept sa am timp sa-l urmaresc.
As putea sa-ti recomand si cateva la care planuiesc sa ma uit...Death Note, Durarara, Nana, Fullmetal Alchemist si Brotherhood, Ao no exorcist, Tsuritama etc happy
Stiu si cateva filme: Howl's Moving Castle, Spirited Away, 5cm/s. Cauta filmele lui Hayao Miyazaki.
Ti le-am recomandat pe cele mai bune pe care le stiu. Sper sa-ti placa!

| XxRoxyxX explică (pentru Kodokuna):

Multumesc mult pentru animeuri si pentru detalii! happy

21 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Detectivul Conan, Dragon Z-Ball

| tlaura a răspuns:

Ynuyasha thinking

| DeFaq a răspuns (pentru tlaura):

Inuyahsa..scrie bine data viitoare

| tlaura a răspuns (pentru DeFaq):

Scz, nu am fost atenta big grin

| DeFaq a răspuns (pentru tlaura):

happy mi`se intampla si mie

| Melymonade a răspuns:

Spioanele (Totally Spies)

| Melymonade a răspuns:

Spioanele

| cristina10cris a răspuns:

Poi:asu no yoichi, OreShura, Sakurasou no Pet na Kanojo, the unlimited hyobu kyosuke eu pe acestea le urmaresc si sunt foarte tare.Bafta!

| Trololoolololool a răspuns:

Incepem asa... Fairy tail, Hellsing, Bleach, Inuyasha, Kuroko no Basuke, qioro-chan, One Piece, DBZ, Detective Conan, Fullmetal, High School DxD, High school of the dead...

LE GASESTI PE http://www.funimation.com/ sa le si vezi

| abcsdhsua a răspuns:

Fairy Tale(e asemanator cu Naruto), Darker than black, Bleach(e facut de cei ce au facut si Naruto), full metal alchemist, dragon ball z etc. Mai cauta pe animekage.ro

| YuukiDream a răspuns:

Deci, sa incepem sa fabricam carnatul:
-Bleach
-One Piece
-Fairy Tail
-Magi
-YuruYuri
-Shakugan no Shana (I, II si III)
-Kaleido Star
-Kilari
-Regele Shaman
-Lovely Complex
-Inazuma Eleven (simplu, GO si Chrono Stone)
-Beyblade
-Bakugan
-Oban cursele stelare
-Rosario+Vampire
-D-Gray man
-Dragonball
-Pokemon
-Kaichou wa maid sama
-K-On
-Nana
-Kokoro connect
-Tonari no kaibutsu-kun
-Kuroshitsuji
-Kara no kyoukai
Astea imi vin in minte acum, spor la vizionat!winking

| LuurofXenon a răspuns (pentru YuukiDream):

De Galactik Football nu ai auzit?

| YuukiDream a răspuns (pentru LuurofXenon):

Ba da, de el am uitat laughing. Am specificat ca doar alea imi vin pe moment.

| XxRoxyxX explică (pentru YuukiDream):

,,Sa fabricam carnatul "
Genial! laughing

| XxRoxyxX explică (pentru YuukiDream):

Multumesc pentru lista! :happy

| YuukiDream a răspuns (pentru XxRoxyxX):

N-ai pentru ce, in fond, asta inseamna TPU!

| YuukiDream a răspuns (pentru XxRoxyxX):

Mai trebuie si putina comedie din cand in cand laughing

| MaiMulti a răspuns:

Cel mai tare e Amnesia dar si kaichow wa maid sama, tonari no kaibutsu kun, hakuoki, Kimi ni todoke, kamisama hajimeshita si Inu x Boku SS

| Meggie a răspuns:

Rosario+Vampire,Blood-C,DN Angel, Deadman Wonderland, Fairy Tail, Fate Zero, Ergo Proxy si preferatul meu este Shiki :*:* Le poti urmari pe http://a-kage.info/index.php
Funda? :o3 :*

| LuurofXenon a răspuns:

Galactik Football, sunt toate 3 sezoanele pe YouTube...La primele 2 sezoane se vorbeste in limba romana, la sezonul 3 este doar cu subtitrare in limba romana...laughing