| Georgykakyt a întrebat:

HEY TPU! Filmul fingerpints este facut dupa o poveste reala? Daca da vreau sa stiu povestea. FUNDA!

1 răspuns:
| alexutza100 a răspuns:

Fingerpints se bazează pe o legendă urbană din San Antonio, fiind vorba despre un autobuz scolar plin de copii care a fost implicat într-un accident teribil cu un tren, toti copii fiind morti. Potrivit legendei, în cazul în care un şofer opreşte maşina lui sau a ei, in mod neutru, pe aceeaşi porţiune de piste, acum, fantomele copiilor vor împinge masina spre o zonă sigură. Unii dintre locuitori, în filml, chiar pretind că au descoperit amprentele digitale de pe partea din spate a masinilor după ce a fost împins de pe pista (Scriitorii din acest film au crescut în Texas în jurul valorii unei legendă similare).
cam acesta ar fi mitul pe care se bazeaza filmul.