| Deutza_Deea_1998_6SKN a întrebat:

puteti sa-mi da-ti si mie niste anime-uri care sa fie de dragoste dar sa aiba si actiune si la sfarsit drama gen Guilty Crown?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Uite cateva care au parut interesante.Guilty Crown nu stiu cum e si imi cer scuze daca nu iti plac aceste alegeri.
1.Tokyo Ravens
2. Noragami
3. Strike The Blood
4. Brynhildr in the Darkness
5. Rail Wars!
6. Blackbullet
7. Knights of Sidonia
8. Love Song of a Certain Pilot
9. Mahou Sensou
10. Unbreakable Machine-Doll
11. Soredemo Sekai wa Utsukushii

Unele din acestea, precum Soredomo nu au actiune doar ca m-a fascinat povestea.

De asemenea trebuie sa amintim anime-ul Romeo si Julieta (este cu mult diferit fata de carte) precum si School Days ce are un sfarsit foarte ciudat cu toate ca o poveste partial buna pe alocuri.Mai sunt Lovely Complex- dragoste +comedie si White Album 2 care nu are actiune sau ceva de genul, numai ca are unele cantece mai bune.(Nu este ceea ce cauti dar l-am mentionat)
Iarasi ceva foarte ciudat, care s-ar putea sa-ti placa este Mirrai Nikki.Este un anime psihologic cu de toate, inclusiv actiune, dragoste si drama.Mie mi-a placut enorm doar ca prietenii zic ca-s ciudat.(*Au zis).
Imi cer scuze pentru ca nu stiu cum este anime-ul mentionat de tine, deci am spus doar animeuri vazute de mine.
Oricum imi pare bine ca mai gasesc din cand in cand un fan anime pe acest site.
O zi placuta in continuare!

| GOtiCKAsasin a răspuns:

Uite aici o lista care iti va placea garantat:
-Date a Live si Date a Live II
-Freezing si Freezing Vibration
-Golden time
-Hagure Yuusha no Estetica: Hajirai
-Hataraku Maou-sama!
-High School DxD(are 3 sez)
-Kimi no Iru Machi
-Machine-Doll wa Kizutsukanai
-Maoyuu Maou Yuusha
-Ore no Kanojo to Osananajimi ga Shuraba Sugiru
-Ookami Shoujo to Kuro Ouji
-Seiken Tsukai no World Break
-Shinmai Maou no Testament

Sunt sigur ca o sa-ti placa toate si daca mai vrei, pm! happy postat la 10 Iunie 2015

| AndreeaAnghel2411 a răspuns:

E si de dragoste dar nu stiu daca o sa iti placa. merita vazut Mermaid Melody. a fost anime-ul copilariei mele