| Andr3y25 a întrebat:

Hmmm tocmai am terminat DEATH NOTE...Si nu inteleg 2 lucruri.
1)La sfarsit unde pleaca Misa Amane?
2)De ce este asa scurt anime-ul +bonus intrebarea a 3-a
3)Unde se duce Light dupa ce moare? Ryuk a spus ca o data ce va folosi carnetul nu va mai putea merge in Rai sau Iad....Astept pareriile voastre.A fost cel mai scurt si frumos anime vazut de mine... Putin plicitisitor dupa ep 25. Moare L si nu prea mai are acelasi farmec

Răspuns Câştigător
| Duucu a răspuns:

Se transformă în Shinigami și se alătură cu ceilalți în tărămul acela.
Într-adevăr, de cănd moare L nu mai are farmec.

| Andr3y25 explică (pentru Duucu):

Pai si nu stii ce se intampla cu Misa? Faza aia ma intristat rau...Cand apara sfarsitul cu castul o arata plecand cu trenul? Dar unde?

| Andr3y25 explică (pentru Duucu):

Am gasit un clip pe you tube ''deleted scene'' https://www.youtube.com/watch?v=Pr9bp83BRzQ La sfrasitul acelui clip Ryuk il numele pe acel inger al mortii Light...Pacat ca nu este o serie noua, cand Light ii da carnetul unui om.

| Duucu a răspuns (pentru Andr3y25):

Interesant.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

La final, Misa Amane se sinucide, insa nu arata scena completa. Ultima data o arata pe ea stand pe marginea unui pod sau cladire inalta, iar ceea ce urmeaza este evident. Cel putin eu asa am inteles si majoritatea are aceeasi parere, din cate am mai citit.

| Andr3y25 explică (pentru thegatekeeper):

Mda...Oricum Light devine Shinigami pentru ca a folosit carnetul. Teoretic si ea ar trebui sa fie Shinigami.