| MayaTrixx a întrebat:

House MD sau Grey's Anatomy? (si de ce)

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

In primul rand, Dr House NU este despre medicina, ci despre oameni! Votez pentru el, evident, mai ales pentru ca tipul are o personalitate tare interesanta, e hazliu, are raspuns la orice chestie. Nu cred ca trebuie sa fim prea ''deep'' in legatura cu serialul asta, din moment ce personajele sunt destul de amuzante. Singura chestie e ca apar ceva boli putin mai ciudate. Ce este intr-adevar fainuta este atitudinea lui House asupra vietii si a mortii. Si-ntr-un fel, seamana cu Sherlock Holmes. Sherlock il are pe Watson, House il are pe Wilson. Sherlock e de asemenea narcisist, este dependent, nu are nicio relatie cu vreo femeie, la fel ca si House. Amandoi rezolva mistere. Daca serialul asta ar fi avut un tip bun ca personaj principal, ar fi sfarsit ca si toate celelalte, disparand in umbra odata cu istoria. Deci nu-i nevoie de ceva profunde analize. Uneori, o tigara e doar o tigara.

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Aleg "House MD" pentru că mi-a plăcut cu adevărat acest serial. Mi-a plăcut povestea în sine: un super doctor inteligent, împreună cu echipa sa îşi dă seama de bolile pacienților.
Nu ştiu, probabil ador acest serial şi pentru că personajul principal (Dr. House) este foarte amuzant şi are replică la orice.

| PopAdrian a răspuns:

E genul de intrebare Mar vs portocalahee hee
Amandoua imi plac. Imi place House pentru. ca are o personalitate amuzanta si e foarte inteligent, dar Grey's este mai dinamic, mai dramatic. In House diagnosticele sunt date prin eliminare, apar diverse reactii etc. in timp ce in Grey's arata mai des "actiunea" unei operatii chirurgicale.

Sincer, eu nu pot alege happy Spor!