| Kaido a întrebat:

Imi dati niste anime-uri in genul Sukitte Ii na vo, Kaichou wa Maid-Sama sau Clannad (Sfter Story)?

3 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Http://myanimelist.net/anime/14289/Sukitte_Ii_na_yo./userrecs

Vezi listă aici cu anime-uri asemănătoare.

| lSarcastiquel a răspuns:

Buna. Pai in genul Sukitte ii na eu si Maid-sama : Ao haru ride ( Despre 2 copii care se placeau in copilarie. Apoi baiatul se muta si rup legatura. Se reintalnesc la liceu si povestea continua ), Inu x Boku SS ( Despre o fata care are un fel de servitor, desi ea il trateaza ca pe un caine laughing si el lupta si face cam tot ce vrea ea. Fata avea un logodnic, dar la final se va indragostii de servitor ), Tonari no kaibutsu-kun ( O fata foarte desteapta si un bataus care are o gaina laughing) ), Special A ( Hikari si Kei sunt rivali de cand se stiu. Kei intotdeauna insa, a fost mai bun decat Hikari, iar ea vrea cu orice pret sa il invinga. Dar ce se intampla cand apar sentimente? ), Ookami to kuro ouji ( O fata ii face unui necunoscut poza si spune ca e iubitul ei. Dupa descopera ca acel baiat care e foarte popular, e din scoala ei, il roaga sa se prefaca iubiti, iar el accepta si o trateaza ca pe un caine laughing ).
In genul Clannad ( True Tears, Anohana, Angel beats, )
Si iti mai recomand unul care mie una, mi-a placut foarte mult. Pana acum e tradus sezonul 1 ( 24 de episode), insa manga continua si se zvoneste ca va fi si un sezon 2 in octombrie. Se numeste Akatsuki no yona si e vorba despre o printesa ( Yona), ferita de toate pericolele luptelor si a tuturor lucrurilor ce se intamplau dupa zidurile palaturilor. Tatal ei este omorat de prietenul Yonei din copilarie si e nevoita sa fuga pentru a-si salva viata in padure, iar mai apoi sa aiba grija de ea. In ajutor ii vine Hak, care e protectorul ei si in acelasi timp un prieten din copilaria ei.De aici au parte de multe aventuri pentru a-si razbuna tatal si a deveni mai puternica. Yona era indragostita de prietenul ce ii omorase tatal ( Soo-won), iar Hak de Yona laughing.
Sper ca am explicat cat de cat bine si sa iti placa macar unul dintre anime-urile recomandate.

| paint9 a răspuns:

Fa copy si ai sa gasesti in sfirsit
твоя апрельская ложь 22 serii