| xXMihxX a întrebat:

Imi puteti spune ce se intampla in ep 34 din "Ed, Edd si Eddy? Adica, am gasit un site dar era in engleza. Daca imi puteti traduce ce se intampla acolo, va dau funda.

Răspuns Câştigător
| Noodlez a răspuns:

Episodul 34 e un creepypasta, adica o poveste horror inventata. In episod este relatata povestea urmatoare : toate personajele din Ed, Edd si Eddy au murit. De fapt sunt moarte de o perioada buna de vreme. Iar cartierul in care se desfasoara actiunea este purgatoriul, iar cele trei surori (nu-mi pot aminti numele lor acum) sunt de fapt demonii ce bantuie purgatoriul. Desigur episodul nu exista, este doar o poveste horror. Stiu asta pentru ca sunt un cititor avid de creepypasta.

5 răspunsuri:
| LittleMissCupcake a răspuns:

Faza ca toți sunt morți si sunt blocati intr-un purgatoriu este doar o teorie si nu ar face parte din episodul pierdut (ep. 34). Acest episod se spune ca a fost difuzat o singura data la TV, in America, prin 2003 si mulți părinți au făcut Reclamație postului de televiziune, fiind extrem de nemulțumiți de ce au văzut. Foarte mulți spun ca încă isi amintesc cu groaza de acel episod. Din câte spun ei, imaginile erau foarte prost realizate si neclare. Este o pagin pe Facebook,,, Ed Edd n Eddy episodul 34" care descrie detaliat acest așa zis,, lost episode". Am găsit si eu pe YouTube niște secvente care s-ar potrivi cu cele spuse:
http://youtu.be/ZUJ_uROxgAs
Acum nu stiu daca sunt fake sau nu, nu stiu daca chiar a fost difuzat sau nu acest episod, insa foarte mulți oameni spun ca ar fi existat, iar pe Wikipedia scrie ca este un episod pierdut, insa i-l înregistrează ca fiind din 2008. Si eu l-am căutat foarte mult...

| GigiManivela a răspuns:

Eu inteleg tot, dar mai sunt cuvinte pe care nu le stiu. asa ca mai bine sunt sincer si-ti spun ca nu pot, decat sa-ti spun niste prostii happy

incepe asa:

Asa cum puteti stii, popularul show "Ed, Edd si Eddy" a fost difuzat pentru o lunga perioada de timp. Oricum, intre 7 octombrie 2003 si 21 octombrie 2003 a fost accidental difuzat cu o saptamana inainte sa fie gata."