| 0NewLife a întrebat:

Imi puteti spune niste animeuri gen death note(cu*grafica* la fel de buna), si actiunea sa se petreaca in ziua de azi.(nu code geass ptc grafica e oribila si nu mi-a placut ideea in sine a anime-ului)

2 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Monster
Code Geass
Ergo Proxy
One Outs

| Snowfall a răspuns:

Monster si Black Butler mi-au placut cel mai mult dupa Death Note, atat ca actiunea nu se petrece in ziua de azi. Altele ar mai fi Mirai Nikki, Darker Than Black, Another, Ergo Proxy, Psychic Detective Yakumo, Elfen Lied, Bakuman (manga este facuta de aceiasi care au facut si Death Note).