| TipuBadass a întrebat:

Imi puteti spune niste filme horror si cam despre ce e vorba in ele?
Dau funda

5 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

De curând am văzut un nou film horror apărut în cinematografe, The Conjuring 2. Este vorba despre o familie care
trăia într-o casă bântuită, iar o fetiță este posedată de un demon și toți încearcă să o ajute în această privință, investigând cazul.

| faramatania a răspuns:

Insidious 1, 2 și 3 (2010/2013/2015),The Cabin In The Woods (2012),Drag Me To Hell (2009),The Unborn (2009),Case 39 (2009),Martyrs (2008),The Cabin In The Woods (2012),The Green Inferno (2013),The Mist (2007),The Woman In Black 1 și 2 (2012/2015),Sinister 1 și 2 (2012/2015),The Strangers (2008),You're Next (2011),The Babadook (2014),It Follows (2014),Howl (2015),The Boy (2016),June (2015),Backtrack (2015),Sweet Home (2015),The Veil (2016),Ratter (2015),10 Cloverfield Lane (2016),Residue (2015), Knock Knock (2015),I Spit On Your Grave (seria/2010/2013/2015),Dark Summer (2015)

| Sn4k3 a răspuns:

Wrong Turn (seria) - canibali deformati
House of Wax - criminali
The Conjuring 1, 2 - Demoni. Vizionare placuta!
Daca vrei filme ai foarte multe la raspunsurile mele.

| Sketch2 a răspuns:

Iti recoman Silent Hills big grin happy Este despre o fetita care a fost arsa cand era mica, si mama ei vrea sa o salveze, nu prea pot sa povestesc, dar merita!

| sweetheart16 a răspuns:

Bună, îți voi spune câteva care mi s-au părut mai bune, într-o ordine aleatorie:
- Drag me to Hell: e ceva mai altfel, eu zic ca merită.
- Insidious 1. Au mai apărut 2 și 3, dar tot primul mi se pare cel mai bun. Oricum, după ce vezi 1 le poți încerca și pe restul
- Friday 13th : mi s-a părut bunicel, are și personajul negativ are și puțină latură umană, ceea ce mi s-a părut interesant. Sfârșitul, și mă refer exact la ultimele secunde, cam strică puțin, dar merită.
- Annabelle : it scared the crap out of me, ca să folosesc o expresie auzită în filmele de genul.
- Thir13en Ghosts : nu e genul care să te sperie tare, dar e foarte creepy la unele faze.
- The conjuring 1&2 : cred că este cel mai bun film horror văzut de mine.
Momentan nu mai îmi vin altele în minte, dar ți le recomand pe astea.
Vizionare plăcută! ☺